בעקבות כינוס המליאה בשבוע הבא לקראת אישור הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות של נתניהו, בליכוד יוזמים היעדרות של כל חברי גוש הימין מהמליאה בעת ההצבעה כמחאה. זוהר: "אין ספק שאלו רגעים עצובים מאוד בפוליטיקה הישראלית שייזכרו לנצח"

בעקבות החלטת יו"ר הכנסת אדלשטיין לכנס את מליאת הכנסת לדון בהקמת הוועדה שתדון בבקשת החסינות של נתניהו, בליכוד יוזמים היעדרות של כל חברי גוש הימין מהמליאה בעת ההצבעה, כך פורסם הבוקר (שלישי) 'בישראל היום'.

יוזם המהלך הוא יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר. לדבריו, הוא כבר שוחח עם גורמים בבלוק הימין וקיבל את הסכמתם, בין השאר מכיוון מפלגת ימינה. במסגרת מהלך זה מנסה ח"כ זוהר להציג את ההצבעה כחד־צדדית, שבה ישתתפו רק מפלגות האופוזיציה, הח"כים הערבים – ויולי אדלשטיין.

"אין ספק שאלו רגעים עצובים מאוד בפוליטיקה הישראלית שייזכרו לנצח", אמר ח"כ זוהר 'לישראל היום', "זה יירשם על שמם של כחול לבן והשמאל לדיראון עולם. הם הפרו כל כלל אפשרי רק כדי לממש את שנאתם היוקדת לראש הממשלה. אין דמוקרטיה אחת בעולם שהחליטה לשנות את נוהלי פגרת הבחירות תוך כדי פגרת הבחירות – רק כדי להפוך את הפרלמנט שלה לכלי משחק פוליטי בידי הרוב".

ח"כ זוהר הוסיף: "אמליץ לראש הממשלה לא להשתתף בפארסה הזו, אך מובן שזה נתון אך ורק לשיקולו הבלעדי. אני מקווה שכל סיעות הקואליציה ייענו להצעתי, אך עדיין מקווה שאדלשטיין ישנה את דעתו ויפסיק את החגיגה הזו".

בנוגע להחלטת יו"ר הכנסת אדלשטיין, הוסיף זוהר: "אני מצר על החלטתו לכנס את המליאה, משום שהוא בעצם הסכים לבקשת השמאל להשתמש בכנסת לקמפיין הבחירות שלהם 'רק לא ביבי', וזה פשוט חבל".

גורמים נוספים בליכוד הוסיפו אתמול לתקוף את חבר סיעתם אדלשטיין ואמרו: "מה שהוא עשה זו בגידה – אין לזה תיאור אחר. אז מה אם קצת לחצו אותו מהשמאל? על כל רבע כותרת שלילית נגדך נכנעים?! אדלשטיין מנסה לשמור על התדמית הממלכתית שלו, להתייפייף לשמאל, ותוקע סכין בגב של הליכוד. ההפסד יהיה שלו. עוד מעט הוא יבקש את תמיכת המפלגה להתמודדות שלו לנשיאות המדינה – ואז נזכיר לו מה הוא עשה לליכוד".

אדלשטיין עצמו, כך נראה, מסרב להתרגש מהביקורת הקשה מקרב גורמים במפלגתו. בשיחיות אישיות עם מקורביו אתמול אמר כי "הליכוד הוא גוף הרבה יותר מורכב מכפי שנראה מהפרסומים בתקשורת. לא מעט ראשי רשויות מהליכוד בירכו אותי על החלטתי. לא רציתי שנגיע למצב שנסרב להוראת היועמ"ש ינון – ואז בג"ץ היה מורה לי לכנס את הכנסת".