יו"ר מפלגת העבודה - גשר ח"כ עמיר פרץ התייחס היום להגשת הבקשה לפסילת ח"כ היבה יזבק ואמר כי, "אנחנו רואים בחומרה יצירת אווירה שנותנת לגיטימציה לפעולות חבלה. זה חמור" פרץ הוסיף: "לא נוח לי שחברי כנסת עוסקים בפסילות"

יו"ר העבודה – גשר ח"כ עמיר פרץ, התייחס הבוקר (שלישי) לתמיכת מפלגת העבודה בבקשת הפסילה של ח"כ היבא יזבק מרשימת בל"ד, ואמר, "יש מקום בהחלט לאפשר חופש הצבעה. אנחנו רואים בחומרה יצירת אווירה שנותנת לגיטימציה לפעולות חבלה. זה חמור", פרץ הוסיף כי למרות שיש חופש הצבעה, "לא נוח לי שחברי כנסת עוסקים בפסילות".

בראיון 'לרשת ב" התייחס פרץ לבקשתו של סמוטריץ' להחלת הריבונות בבקעת הירדן ואמר כי "בקעת הירדן חייבת להיות חלק ממשא ומתן כולל מול הפלסטינים. אי אפשר לנתק את עתידה הבקעה מהסדר כולל. נצטרך לעשות מאמץ שהשטח יישאר בידינו. כמובן שזה מבוסס על נוסחת שתי מדינות לשני עמים ונצטרך למצוא פתרון איך אנחנו נותנים שטח אחר באזורים אחרים".

כזכור, הבוקר דווח 'בכאן חדשות' כי בכירים ברשימה המשותפת אומרים שלמרות שבכחול לבן מצטרפים לבקשת הפסילה של חברת הכנסת היבה יזבק, ברשימה המשותפת לא מתכוונים להודיע שלא ימליצו על בני גנץ בפני נשיא המדינה לאחר הבחירות. ברשימה המשותפת החליטו רק לשלוח רמזים פומביים נגד כחול לבן ולעמעם בכוונה את המסרים אבל לא להודיע שלא ימליצו על גנץ.

לטענת אותם בכירים שצוטטו 'בכאן חדשות', גם בעבר הצטרפו בכחול לבן לבקשת הפסילה נגד בל"ד ובכל זאת ברשימה המשותפת המליצו על גנץ בפני הנשיא לאחר הבחירות הקודמות. ולכן גם בפעם הזו ברשימה המשותפת לא פוסלים את האפשרות שימליצו על גנץ בפני הנשיא למרות בקשת הפסילה נגד יזבק. ברשימה המשותפת גם לא פוסלים שיתוף פעולה עם כחול לבן בניסיונות להקים ממשלה ביום שלאחר הבחירות בתמיכה מבחוץ של הח"כים הערבים.

האלוף במיל' ח"כ יאיר גולן, שחבר במפלגה המאוחדת מטעם מר"צ, הביע אמש התנגדות לפסילת ח"כ היבא יזבק מבל"ד מהתמודדות לכנסת למרות התבטאויותיה התומכות בטרוריסטים. מנגד, ח"כ איציק שמולי ממפלגה העבודה, הביעה תמיכה בבקשת הפסילה של הח"כית הקיצונית והגדיר אותה כ"מוצדקת מאין כמותה".

גולן צייץ בטוויטר כי, "לא נוח לי לקרוא את דבריה של היבא יזבק בפייסבוק, אבל לפסול אזרחית שומרת חוק מהתמודדות זה לתת פרס למשמיציה של הדמוקרטיה הישראלית. בואו נתמקד בפסילת חבורת אלימים ופורעי חוק שמתעמתים עם שוטרים וחיילים כל חייהם. כי בדמוקרטיה פוסלים אנשים על מעשים, לא על שיתוף דברים מקוממים בפייסבוק".

מאוחר יותר כתב ח"כ שמולי כי, "העתירה לפסילתה של ח״כ יזבק מוצדקת מאין כמותה ויש לתמוך בה ללא סייג. שופטי בגצ, ובראשם הנשיאה, כבר קבעו כי האדרתה ותמיכתה במחבלים עם דם על הידיים כמו סמיר קונטר, שרוצץ גולגולת של תינוקת, מהווים תמיכה בטרור לכל דבר ועניין; וזאת, לא בפעם הראשונה מתוך מפלגתה".

על כן טוען ח"כ שמולי, "החוק אינו מתיר התמודדות לכנסת של מי ששולל את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ובוודאי מי שבדבריו או במעשיו תומך בטרור; מטעמים אלו יש להביא לפסילתה".

בעקבות חילוקי הדעות, במפלגה המאוחדת הודיעו כי יינתן חופש הצבעה בנושא: "כיום סיעות העבודה-גשר ומרצ (המחנה הדמוקרטי) מיוצגות בנפרד בוועדת הבחירות המורכבת מנציגי הסיעות בכנסת היוצאת, ובעקבות זאת, סיכמו יו״רי המפלגות ח״כ עמיר פרץ וח״כ ניצן הורוביץ כי כל סיעה תחליט בעצמה על אופן הצבעתה בוועדה, וכי בעניין זה יינתן חופש הצבעה".