שר החוץ ישראל כץ התייחס הבוקר לפורום השואה שצפוי להתכנס בסופ"ש בישראל: "זה האירוע המדיני הגדול ביותר שהיה במדינת ישראל מאז קום המדינה". על נעמה יששכר אמר השר כץ: "אני אופטימי שהטיפול שמוביל רה"מ יביא לזה שנעמה תחזור"

שר החוץ ישראל כץ התייחס הבוקר (שלישי) להכנות לקראת פורום השואה הבינלאומי שיתקיים בימים רביעי וחמישי בירושלים בהשתתפות עשרות מנהיגים מרחבי העולם וטען כי "זה האירוע המדיני הגדול ביותר שהיה במדינת ישראל מאז קום המדינה".

בראיון 'לווינט' התייחס השר כץ לביקורו של פוטין והתקווה כי יביא לשחרורה של נעמה יששכר ואמר, "הוא לא יירד יד ביד עם נעמה, אך אני אופטימי שהטיפול שמוביל ראש הממשלה יביא לתוצאה שנעמה תחזור אלינו הביתה כמו שכל תושבי ישראל מצפים".

כץ הסביר את מטרת קיום הפורום בישראל לציון יום השואה הבינלאומי ואמר, "צריך לעשות יותר נגד האנטישימיות בעולם. זו תופעה חסרת תקדים בתולדות האנושות. שנאה לעם אחד, אני שמח שהגדרת הברית הבינלאומית לשימור זכר השואה שמגדירה אנטי-ישראליות כאנטישמיות הולכת ומתרחבת. האנטישמיות היא חלק בלתי נפרד מאנטי-ישראליות, ואנחנו מובילים חזית נגד הניסיון לנסות לנגח ולתקוף את ישראל".

בנוסף התייחס שר החוץ לפניית נתניהו למנהיגי העולם בבקשת סיוע נגד בית הדין בהאג, ואמר: "אנחנו חייבים להילחם על הדבר הזה, אנחנו נלחמים כאן על מי שהיו רמטכ"לים בעבר ומפקדי חטיבות, פלוגות וחיילים וגם מנהיגים בעבר וחלק בהווה. לא נאפשר שמפקדים וחיילים בצבא יועמדו לדין על זה שהגנו על אזרחי מדינת ישראל. לא נקבל את הנורמה הזו שבסוריה לא חוקרים. נטבחו חצי מיליון איש".

השר התייחס גם להצעתו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להעלות להצבעה במליאת הכנסת את החלת הריבונות על בקעת הירדן. "אנחנו לא נעשה שום דבר בלי תיאום והסכמה עם ארצות הברית. אם נוכל לייצר מציאות שגיבוי ארצות הברית נוכל להחיל ריבונות – בוודאי שנפעל לעשות זאת".

בתשובה לשאלה מה הוא חושב על החלטת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לכנס את המליאה ולאפשר את הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות נתניהו, אמר, "אני לא תוקף את חבריי למפלגה. התוצאה הרצויה מבחינה לאומית ופוליטית גם זה שלא יהיו דיונים כאלה לפני הבחירות".

כץ הוסיף: "אני חושב שמה שכחול לבן עושים, להפוך את זה לקמפיין נקודתי 'רק לא ביבי', רק חסינות, רק דיונים בכנסת, זה בעצם קמפיין צר ועלוב בעיני. תגידו מה אתם רוצים לעשות, מה אתם מציעים. אנחנו נוביל קמפיין חיובי, נראה את ההישגים. אנחנו מזמינים את האחרים לעשות את אותו הדבר, נמאס כבר לציבור מכל ההשמצות".

 

 

"מבצע פני עתיד": מנתב"ג עד קינג דויד – מפת החסימות של השבוע