ראש הממשלה בראיון לתקשורת הבינלאומית במתקפה על נגד בית הדין הבינלאומי: "הם נמצאים בעיצומה של מתקפה נגד זכותה של ישראל, של העם היהודי, לחיות במולדת אבותינו, בארץ ישראל". עוד הוסיף: "אני מפציר לדרוש סנקציות, נגד בית הדין"


צילום: רועי אברהם, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) בראיון לרשת TBN לכוונת תובעת בית הדין הבינלאומי בהאג לחקור את ישראל ואמר כי, "הם נמצאים בעיצומה של מתקפה כללית נגד דמוקרטיות. נגד זכויותיהן של הדמוקרטיות להגן על עצמן, ונגד זכותה של ישראל, של העם היהודי, לחיות במולדת אבותינו, בארץ ישראל".

עוד הוסיף נתניהו, "ממשל ארה"ב, תחת הנשיא טראמפ, התבטא בצורה חריפה נגד בית הדין הפלילי הבינלאומי נגד ההחלטה השערורייתית הזאת. אני מפציר בכל הצופים שלכם לעשות אותו הדבר, לדרוש פעולה קונקרטית, סנקציות, נגד בית הדין הבינלאומי, פקידיה, תובעיה, כולם".

נתניהו בראיון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה התייחס לפורום השואה הבינלאומי שיתכנס בישראל השבוע בהשתתפות כ-40 מנהיגים ברחבי העולם, "שליש מהעם היהודי עלה בלהבות. לא היינו יכולים לעשות דבר. כעת, לאחר השואה והקמת מדינת ישראל, הניסיונות להשמיד את העם היהודי לא פסקו. איראן מכריזה כל יום שהיא רוצה למחוק את ישראל מעל פני האדמה".

לדברי נתניהו, "עכשיו יש לנו את היכולות להגן על עצמנו. אני חושב שהלקח מאושוויץ הוא, ראשית, לבלום דברים רעים כשהם עדיין קטנים, ואיראן היא דבר רע מאוד, לא כל כך קטן, אמנם, אך עם נשק גרעיני זה יכול להיות הרבה יותר גרוע. אני חושב שהדבר הראשון הוא לבלום אותם. שנית, הם חייבים להבין שהיהודים לעולם לא יהיו יותר חסרי הגנה מול אלה הקמים להורגם".