גנץ ולפיד בפגישה עם קושנר. צילום: ג'ריס מנסור, שגרירות ארה"ב בירושלים

דיווח: גנץ שינה את עמדתו על תכנית המאה – בעקבות מסרי מחאה מהממשל

לפני שבועיים אמר יו"ר כחול לבן כי פרסום תכנית המאה כעת תהיה "התערבות ממשית ובוטה בתהליך הבחירות". היום שינה את עמדתו ואמר: "אני מקווה שהנשיא טראמפ יקדים ויפרסם את התוכנית". גורמים ב'כחול לבן': "האמריקנים כעסו מאוד על ההצהרה הפומבית"

גורמים בממשל האמריקני העבירו בשבועיים האחרונים ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ גנץ מסרים בדבר מורת רוחם מההצהרה הפומבית שלו לפני שבועיים, בה התנגד לפרסום תכנית תהמאה לפני הבחירות, ובעקבות כך שינה את עמדתו היום – כך דווח ב'וואלה'. "האמריקנים כעסו מאוד על כך שההצהרה שלו ניתנה באופן פומבי", צוטטו גורמים בכחול לבן.

כזכור, לפני שבועיים, יממה לאחר שנפגש עם השליח המיוחד של הבית הלבן, אבי ברקוביץ, שהגיע לביקור בישראל, אמר גנץ כי, "אני יכול להניח שבנושא כל כך חשוב האמריקאים יהיו מאוד זהירים ולא יפרסמו את זה לפני הבחירות, שהרי זו תהיה התערבות ממשית ובוטה בתהליך הבחירות במדינת ישראל, אבל אני לא אומר להם מה לעשות".

מנגד, היום נשאל יו"ר כחול לבן במהלך סיור במועצה אזורית מגילות צפון ים המלח בבקעת הירדן לגבי כוונת האמריקאים לפרסם את תוכנית המאה ואמר כי, "אני מקווה שהנשיא טראמפ יקדים ויפרסם את התוכנית. עברו מספר שבועות. במזה"ת קורים הרבה דברים דרמטיים, אני מצפה לפרסום התוכנית".

לפני כשבועיים דווח כי השליח המיוחד לענייני משא ומתן בינלאומי ויועצו האישי של הנשיא טראמפ, אבי ברקוביץ', נפגש עם ראש הממשלה נתניהו ועם יו"ר כחול לבן ח"כ גנץ, כדי לדון על פרסום תוכנית השלום של הנשיא טראמפ לפני הבחירות בישראל בחודש מארס. זאת, אחרי שפרסום התוכנית נדחה פעמיים, על רקע הבחירות באפריל ובספטמבר.

השבוע דווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי להכריע בימים הקרובים אם להציג את תוכנית השלום המכונה "עסקת המאה" לפני הבחירות בישראל. לפי גורמים המעורים בסוגייה, בימים האחרונים מתקיימות התייעצויות אינטנסיביות ב"צוות השלום" של הבית הלבן לגבי השאלה אם להציג את התוכנית לפני הבחירות מתוך ידיעה כי למהלך עשויה להיות השפעה רבה על מערכת הבחירות ועל תוצאותיה.

לפי הדיווח של ב'חדשות 13', אותם גורמים טוענים כי החלטת הנשיא טראמפ תושפע ממספר גורמים כשביניהם ניתן למנות את ההתפתחויות במשפט ההדחה נגד טראמפ המתנהל בקונגרס בימים אלו וכן בפגישות שהנשיא טראמפ וחתנו ויועצו הבכיר ג'ארד קושנר יקיימו עם מנהיגים מרחבי העולם היום (שלישי) בוועידה הכלכלית בדאבוס, כשהדגש הוא על מנהיגים מהעולם הערבי.

בנוסף מציין ברק רביד, תושפע ההחלטה מתוצאות הפגישות שצפוי קושנר לקיים בהמשך השבוע בירושלים עם ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ. רביד מסביר שנתניהו מעוניין בהצגת תוכנית השלום לפני הבחירות ובכך להסית את הדיון מדיוני החסינות ומכתבי האישום נגדו. ואילו גנץ מתנגד לכך וטוען שזו תהיה התערבות בבחירות.

7 תגובות

עוד לא נבחר לכלום וכבר מתקפל לאמריקאים..אפס

עוד לא נבחר לכלום וכבר מתקפל לאמריקאים..אפס.

זגזגנץ…..

ז ג ז ג נ ץ . . .

דעתן של נשים קלות

נראה שיבוא יום שהאמריקאים יעדיפו את גנץ כיוון שהוא בובה שלהם..

רמטכל עליק…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *