רה"מ נתניהו בהשקת קמפיין הליכוד הצהיר כי: "בזמן הקרוב נחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח ללא דיחוי ובלי שום וטו של טיבי. לא נעקור אף יישוב ולא נפנה אף אחד. נביא הסכמי שלום היסטורים עם עוד מדינות ערביות"

הערב (שלישי) השיקה מפלגת הליכוד באופן רשמי את קמפיין הבחירות שלה. למרות הביקורת כלפיו מצד גורמים שונים במפלגה בכל הנוגע לעמדתו בנושא דיוני החסינות של נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נכח באירוע שבבנייני האומה בירושלים.

בנאומו תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את יריביו באופוזיציה ואמר כי "לפני שהתחיל קמפיין ההסתרה של כחול לבן, הם אמרו בזמן אמיתי מה הם היו עושים – נגד הגדר שבלמה את המסתננים, נגד ההליכה של נתניהו לקונגרס, נגד יציאה מהסכם הגרעין, נגד הוצאת הגז, בעד עקירת ישובים וכלכלת הסתדרות. האמת שהם מתאמצים להסתיר שהם שמאל. כחול לבן הם שמאל".

בשלב זה עבר רה"מ נתניהו להצהרה חד משמעית: "בזמן הקרוב נחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח ללא דיחוי ובלי שום וטו של טיבי. לא נעקור אף יישוב ולא נפנה אף אחד. נחיל את החוק הישראלי על כל ההתיישבות, בלי יוצא מן הכלל. נביא הסכמי שלום היסטורים עם עוד מדינות ערביות, נבלום את איראן ונביא הסכם הגנה עם ארה"ב. ידידנו הגדול טראמפ פועל בנחישות ובעוצמה מול איראן. כל הכבוד לו".

"לכחול לבן אין הישגים ואין להם מה להציע. חשוב לשאול אותם – מה הם יעשו עם החלת החוק הישראלי על בקעת הירדן? תלוי את מי אתה שואל שם. גנץ אמר שהוא תומך בהצעה שלי להחלת הריבונות. אבל בתוך כמה שעות הוא חזר בו. אולי קיבל טלפון מטיבי או גרמן, או אולי מלפיד שגם סייר בבקעה ואמר: 'לא מוציא מכלל אפשרות פינוי בקעת הירדן ופינוי יישובים למען השלום'. אחד אומר שהוא בעד ואחד נגד. קוראים לזה כן ולא. ומה יעשו עם חוק הלאום? עוד פעם אחד בעד ואחד נגד".

"הכל עבודה בעיניים. הם כל כך מסתתרים להסתיר את האמת – שהם שמאל. אחמד טיבי ואיימן עודה נותנים להם אולטימטומים, הם המליצו עליהם אצל הנשיא כדי להרכיב ממשלה. שם ראינו מי הם כחול לבן – שהם כמעט הקימו ממשלה עם טיבי ואודה. הם אומרים שהם חייבים להתקדם ואם לא נצא להצביע הם יתקדמו לממשלה עם המשותפת, עם איראן גרעינית ועם כלכלת הסתדרות".

בדבריו הדגיש ראש הממשלה כי "הבלוף הכי גדול – בלי הרשימה המשותפת בכחול לבן לא יכולים להקים ממשלה. הצבעת כחול לבן – קיבלת בחירות רביעיות".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב להצהרת יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי בכוונתו להחיל ריבונות על בקעת הירדן לאחר הבחירות: "בני גנץ, אני שמח שסוף סוף החלטת לתמוך ביוזמה שלי להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח. אני מצפה לתמיכה מלאה שלך ושל כחול-לבן במהלך ההיסטורי הזה. בקרוב מאוד אעמיד אותך במבחן הזה". מוקדם יותר אמר נתניהו: "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת? בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו".

גנץ כתב בתגובה בטוויטר: "ביבי. קודם נדון בחסינות ואח״כ ננהל את החלת הריבונות". עוד הוסיף, "נתניהו, במקום סיפוח אתה מתעסק שנים בטיוח. נסה פעם אחת לא לשקר וקח טיפ: אתה יכול להחיל את החוק הישראלי על הבקעה בהחלטת ממשלה תוך שעתיים, בלי שום דיון בכנסת. נראה אותך".