שלושת המחבלים חצו את הגבול לשטח ישראל. כוח כפיר מגדוד חרוב וטנקים מחטיבה 401 הוקפצו לאירוע, ופתחו באש על המחבלים. שלושה מחבלים נפגעו והם ככל הנראה נהרגו. כרגע מתרחשות סריקות במקום


לפני זמן קצר זיהו כוחות צה"ל שלושה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה ונכנסו לאזור מיוער במרחב הגבול. לוחמי צה"ל כיתרו את המרחב והחלו בסריקות אחר החשודים, שהשליכו מטען או רימון לעבר הלוחמים. הלוחמים פתחו באש לעבר החשודים, זוהתה פגיעה. לא נשקפה סכנה ליישובים.

שלושת המחבלים רצו לשטח ישראל, חצו את הגבול ושהו כמה מאות מטרים בשטח ישראל, באזור לא מיושב. כוח כפיר מגדוד חרוב וטנקים מחטיבה 401 הוקפצו לאירוע, ופתחו באש על המחבלים. שלושה מחבלים נפגעו והם ככל הנראה נהרגו. כרגע מתרחשות סריקות במקום.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול אמר בתגובה למקרה: ״אני מודה לכוחות צה״ל על התגובה המהירה הערב לחדירת שלושת המחבלים מהרצועה לשטחנו. לאורך כל האירוע היינו בקשר עם הצבא, קיבלנו עדכונים שוטפים ופעלנו מול הישובים הרלוונטיים באמצעות הרבש״צים. האירוע היה בשליטה של הצבא מראשיתו ולא נשקפה סכנה לישובים. מערכות ההגנה לאורך הגבול מוכיחות את עצמן פעם אחר פעם. אין שינוי בהנחיות לתושבים. בתקווה ללילה טוב ושקט״.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות צרור בלונים אליהם מחובר פריט מעורר חשד דמוי טיסן בשטח פתוח באזור נאות חובב. חבלן משטרה הגיע למקום ובתם טיפול מקצועי שלל סכנה.

במשטרה אומרים בעקבות האירוע: "אנו שבים ופונים לציבור כי בכל מקרה מעורר חשד יש לפנות למוקד 100 ולהשאיר הטיפול בידי כוחות המשטרה המיומנים בכך".

צרור הבלונים ששוגר היום מעזה מצטרף למספר מקרים דומים שאירעו לאחרונה כשקר אתמול (שני) נחת צרור בלונים נושא מטען נפץ בעיר שדרות. קודם לכן נחת באזור בית שמש צרור בלונים נוסף שחובר אליו מטען נפץ במשקל של כ-200 גרם. עובדים של חברת החשמל גילו את המטען והזעיקו את המשטרה. חבלן פוצץ את המטען בלי פגע.

גורמים בפיקוד הדרום אומרים כי מפריחי בלוני הנפץ מרצועת עזה פועלים תחת הכוונה ברורה של חמאס מבחינת תזמון השיגורים, השעות שבהם הם מבצעים אותם והיקף המקרים – כך דווח ב'וואלה'. למרות המקרים הגוברים של הפרחות בלוני הטרור בימים האחרונים, הדרג המדיני החליט בשלב זה שלא להגיב, מתוך רצון לשמר את תהליך ההסדרה חי ונושם.

לדברי גורמי צבא, חמאס מתעקש כי תהליך ההסדרה מתעכב וכי חלק מההתחייבות לא מתממשות הלכה למעשה בשטח. על פי הדיווח של אמיר בוחבוט, ישראל העבירה מסרים למצרים, המתווכת בין הצדדים, שלפיהם אין פעולה שלא בוצעה והתהליך מתקדם בהתאם לסיכומים. לפי המסרים, אם חמאס לא יאכוף את השקט, ולא ימנע את הפרחת בלוני הטרור בימים הקרובים, צה"ל ייאלץ להגיב.