משרד הבריאות האמריקני מדווח על חולה ראשון בנגיף החדש שתקף את סין. על פי הודעת המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, החולה הגיע לסיאטל, שבוושינגטון ומצבו יציב. ככל הנראה החולה הגיעה לארצות הברית לפני שהחלו הבדיקות לאיתור נוסעים הנגועים במחלה

משרד הבריאות האמריקני דיווח הערב (שלישי) על חולה ראשון בנגיף החדש ששייך למשפחת "קורונה" שתקף את סין. על פי הודעת המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, החולה הגיע לסיאטל, שבוושינגטון ומצבו יציב. ככל הנראה החולה הגיעה לארצות הברית לפני שהחלו הבדיקות לאיתור נוסעים הנגועים במחלה בשדות התעופה במדינה.

מוקדם יותר היום הודיעה ממשלת בייג'ינג כי עד כה אובחנו 291 מקרים של הנגיף המסתורי בסין. הנגיף גורם לדלקת ריאות קשה שעלולה להיות קטלנית, ועד כה מתו שישה בני אדם מהמחלה. הרשויות במדינה הודיעו כי בפעם הראשונה מדובר בנגיף שעובר מאדם לאדם. הוא התגלה לראשונה בעיר ווהאן בתחילת החודש, והחל להתפשט אל מחוץ לגבולותיה.

הדיווחים בארה"ב מצטרפים לאלו בקוריאה הדרומית שדיווחה מוקדם יותר השבוע על מקרה ראשון של הידבקות בווירוס המסתורי המשתולל. מדובר באזרחית סין בת 35 אשר נחתה השבוע בקוריאה, והוכנסה מיד לאחר מכן לבידוד. בתוך כך, הרשויות בבייג'ינג דיווחו על שני מקרים נוספים בהם תועדו חולים הנושאים את הנגיף.

בנוסף, בשבוע החולף דווח על שני בני אדם שאותרו עם הנגיף בתאילנד וכן אדם נוסף ביפן. מדענים בריטים העריכו בסוף השבוע כי המשבר נרחב יותר מהדיווחים הרשמיים וכי ייתכן שיש יותר מ־1,700 בני אדם שנדבקו מהנגיף. "סביר שההתפרצות בווהאן של הנגיף החדש גרמה למקרים רבים יותר באופן משמעותי של מחלת נשימה מתונה או חמורה ממה שדווח", נמסר בדוח של המרכז לניתוח מחלות מידבקות בעולם.

הבהלה סביב המחלה הספיקה להגיע גם לישראל. פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, התראיין היום ב-103FM והרגיע את המאזינים: "כל הנדבקים במחלה הגיעו מאזור ספציפי בסין. בארץ אין תנועה גדולה של אנשים המגיעים מהאזור הזה, לכן אין טעם להיערך לקראת הסיטואציה של התפרצות המחלה בישראל כרגע".