גורם בכיר בחיל האוויר מתייחס לאירוע ההצפה בבסיס חצור ואמר כי שלושה מטוסי F-16 שניזוקו יחזרו לשירות רק בעוד כחודשיים-שלושה. חמישה מטוסים נוספים יוחזרו לטיסה בימים הקרובים. באשר לאומדן הנזק, אמר הגורם כי "זה רחוק ממאות מיליונים ועדיין מוקדם לקבוע"

גורם בכיר בחיל האוויר עדכן הערב (שלישי) על אירוע ההצפה בבסיס חצור ואמר כי שלושה מטוסי F-16 שניזוקו יחזרו לשירות רק בעוד כחודשיים-שלושה. חמישה מטוסים נוספים יוחזרו לטיסה בימים הקרובים. הגורם אמר: "שאבנו מים מהדת"קים (דירים תת-קרקעיים) וגררנו את המטוסים שנפגעו. הם נבדקו באופן עמוק".

באשר לאומדן הנזק, אמר הגורם כי "זה רחוק ממאות מיליונים ועדיין מוקדם לקבוע את המצב הנוכחי. הניקוז בבסיס עובד כמו שצריך. הפיתרון להיקפי מים כמו שנכנסו הם לא בניקוז בבסיס אלא בשיתוף פעולה עם הרשויות הסמוכות. אם יהיו הצפות ביממה הקרובה נפנה את המטוסים. עד כה לא נדרשנו לפנותם".

עוד אמר כי "המטוסים שהו במים עמוקים במפלס גבוה ורכיבים אלקטרוניים במטוס עלולים להיפגע. לא ניקח שום סיכון עם המטוסים האלה. המטוסים יעברו טיפול רחב במערך הטכני של חיל האוויר. נדאג שכל התהליך יהיה בסטנדרט בטיחותי ובשמירה על מוכנות מבצעית. כל המטוסים יחזרו לטוס".

הקצין הבהיר כי הניקוז בתוך הבסיס עובד. "עד כה לא פינינו מטוסים כי לא היו תנאי מזג אוויר שחייבו זאת. באירוע הקודם טעינו שלא פינינו את המטוסים. צוות המומחים שחוקר את האירוע ינתח את ההיערכות ויגיש ממצאים למפקד חיל האוויר. לא ניקח סיכונים על קורוזיה".

כזכור, במהלך הסופה האחרונה פורסם כי בסיס חיל האוויר בדרום הארץ הוצף מסערת הגשמים העזים, וכתוצאה מכך נגרם נזק למטוסי קרב של חיל האוויר, חיל האוויר ומכבי האש התמודדו עם ההצפות הקשות. בחיל האוויר בחנו את הנזקים למטוסי הקרב.

לאחר המקרה אמר קצין בחיל האוויר כי "זו היתה טעות גדולה לא לפנות את מטוסי הקרב מבעוד מועד" וציין כי "שמונה מהם ניזוקו, וכעת אומדים את הנזקים ומתחקרים את האירוע". בסיום דבריו הדגיש כי: "הבסיס עצמו חזר לטוס ואנחנו מעריכים שכלי הטיס שנפגעו יחזרו לטוס בעוד כמה ימים".

"אנחנו לא מזלזלים בנזק", טען הגורם הצבאי. "אבל זה לא כמו בפרסומים. אני לא יודע לאמוד אותו כספית. כל המטוסים יחזרו לטוס בסוף". עוד ציין הגורם כי "נמנעה פגיעה בחיי אדם. נשלים את הטיפול התשתיתי בבסיס כדי למנוע אירועים כאלו בעתיד. הבסיס קלט טייסות משדה דב שנסגר, ויש בו עבודות תשתית נרחבות. הפגיעות לא השביתו את המטוסים, הם יחזרו לטוס, אבל ייקח זמן להשמיש אותם".