בכירים בליכוד טוענים הבוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו וצוות לשכתו פנו לבית הלבן כדי לקבל אור ירוק בקידום החוק להחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן, נתניהו בודק את האפשרות להעביר את החוק לפני הבחירות וזאת במידה והבית הלבן יאשר

אחרי הצרת נתניהו על החלת ריבונות בבקעה: בכירים בליכוד אומרים הבוקר (רביעי) 'לכאן חדשות' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשי לשכתו פנו לבית הלבן כדי לקבל אור ירוק להמשיך בקידום מהלך של החלת ריבונות ישראלית על בקעת הירדן כבר לפני הבחירות,

לדברי אותם בכירים, זו גם הסיבה מדוע נתניהו לא הכריז שבכוונתו להביא בשבוע הבא את נושא החלת הריבונות להצבעה בכנסת, ויעשה זאת במידה ויקבל את אישור הבית הלבן.

כזכור, אמש באירוע השקת הקמפיין של הליכוד הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "בזמן הקרוב נחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח ללא דיחוי ובלי שום וטו של טיבי. לא נעקור אף יישוב ולא נפנה אף אחד. נחיל את החוק הישראלי על כל ההתיישבות, בלי יוצא מן הכלל. נביא הסכמי שלום היסטורים עם עוד מדינות ערביות, נבלום את איראן ונביא הסכם הגנה עם ארה"ב. ידידנו הגדול טראמפ פועל בנחישות ובעוצמה מול איראן. כל הכבוד לו".

מוקדם יותר הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו להצהרת יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי בכוונתו להחיל ריבונות על בקעת הירדן לאחר הבחירות: "בני גנץ, אני שמח שסוף סוף החלטת לתמוך ביוזמה שלי להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח. אני מצפה לתמיכה מלאה שלך ושל כחול-לבן במהלך ההיסטורי הזה. בקרוב מאוד אעמיד אותך במבחן הזה". מוקדם יותר אמר נתניהו: "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת? בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו".

מנגד יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה תקף את ח"כ גנץ ואמר בתגובה: "גנץ לאזרחי המדינה מגיע תקווה ולא חיקוי – ככה לא מחליפים ראש ממשלה. ‏סיפוח הוא חיסול כל סיכוי לדמוקרטיה ושלום. כנראה ששכחת שיש גם חיים אחרי הקמפיין. הניסיון הפתטי לקושש כמה קולות מהימין לא שווים את הרס העתיד של כולנו".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר בתגובה לדברי גנץ כי, "‏גם גנץ במספחים. אם זו התשובה של כחול-לבן לספין החלול של הימין – זה מעיד על חוסר ביטחון. ואם זו אכן הכוונה, לספח 40% מהשטחים באופן חד-צדדי ולחסל כל סיכוי להסדר – זה מעיד על חוסר הגיון. לא יודע מה יותר חמור. כך או כך זה מבהיר מצויין שלאנשי שמאל-מרכז אין מה לחפש בכחול-לבן".

בתוך כך, גורמים בממשל האמריקני העבירו בשבועיים האחרונים ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ גנץ מסרים בדבר מורת רוחם מההצהרה הפומבית שלו לפני שבועיים, בה התנגד לפרסום תכנית המאה לפני הבחירות, ובעקבות כך שינה את עמדתו היום – כך דווח ב'וואלה'. "האמריקנים כעסו מאוד על כך שההצהרה שלו ניתנה באופן פומבי", צוטטו גורמים בכחול לבן.