נשיא רוסיה התייחס לאפשרות של שחרורה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה ואמר: "היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה". גומרים בלשכת רה"מ: "ההתקדמות התאפשרה בזכות היחסים הקרובים של רה"מ והנשיא פוטין"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר הבוקר (חמישי) בהצרה משותפת לתקשורת יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "עמיתים נכבדים, חברים. אכן נפגשתי עכשיו עם אמה של נעמה, זה ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידועה לי העמדה של כבוד ראש הממשלה – להחליט בצורה המתאימה, כל זה נלקח בחשבון בזמן קבלת החלטה. היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה. אמה מאוד מרגשת ותומכת בבת שלה. אמרתי לה ואני אגיד את זה עוד הפעם – הכל יהיה בסדר".

ראש הממשלה אמר: "סיימנו עכשיו פגישת עבודה מצוינת בין הנשיא פוטין לביני. בסופה, הנשיא פוטין ביקש להביא את יפה, אמה של נעמה יששכר. זו הייתה פגישה מאוד מרגשת. אני מאוד מודה לך על המחווה ידידי הנשיא".

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה לדברי פוטין: "ההתקדמות המשמעותית התאפשרה בזכות היחסים הקרובים והאישיים בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא פוטין. ראש הממשלה שוחח עם הנשיא בנושא כ-7 פעמים. זוהי הפגישה ה-14 שמקיימים המנהיגים מאז ספטמבר 2015".

יפה יששכר אמא של נעמה יששכר השתתפה בפגישה של ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במעון ראש הממשלה בירושלים, בנוסף השתתפה בפגישה אשת רוה"מ הגב' שרה נתניהו, במהלך הפגישה הבטיח פוטין לעשות לטובת ביתה נעמה יששכר הכלואה ברוסיה בגין החזקת סמים.

לפני הפגישה, יפה יששכר אמרה בדמעות: "אני מתוחה, מתרגשת, אופטימית, אני אומרת לעצמי שזהו – המסע מאחורינו, של נעמה, שלי, של המשפחה. אני באמת כל כך מקווה שאני אשמע היום מהנשיא משהו טוב, שהוא מחזיר לי את הבת הביתה לישראל, למדינה שלה, לחיים שלה, לעתיד שלה. יש לי כל מיני דברים להגיד לו, אבל זה ייצא מהלב שלי אליו. זה באמת קשה לעכל שאני, האדם הפשוט, הישראלית, הולכת לפגוש את הנשיא במעמד הזה, קשה להכיל את זה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הפגישה: "אני רוצה לקבל בברכה את ידידנו הגדול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. שרה ואני שמחים לארח אותך שוב בביתנו כאן בירושלים, ולהודות לך על הקשר האמיץ בין רוסיה וישראל שמשרת את העמים שלנו, את המדינות שלנו ואת השלום והיציבות באזור. ברוך בואך לירושלים".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר: "כבוד ראש הממשלה ועמיתים נכבדים, אני רוצה להודות לכם על ההזמנה להגיע. אנחנו עובדים באופן סדיר ביחד עם כבוד ראש הממשלה. היתה לנו מסקנה מזמן להגיע לפה לביקור בישראל. אני בטוח שזה יסייע לקדם את היחסים הבילטרליים שלנו, וכמובן היום אנחנו מזכירים את הקורבנות של השואה. אני רוצה להודות עוד פעם לכבוד רה"מ וגם לרעייתו על ההזמנה לבקר בישראל. תודה רבה".

 

 

פוטין לנתניהו בפגישה בירושלים: "בטוח שהביקור יסייע לקדם את היחסים שלנו"