שוטרי וחבלני המשטרה טפלו בשעה האחרונה בארבע זירות לאחר שהוזעקו ע"י אזרחים ערניים ואחראים. באחד המקרים, צרור הבלונים התפוצץ ככל הנראה בעקבות חומר נפץ שהוצמד אליו. במקרה זה לא היו נפגעים הודות למשמעת אזרחים שהתרחקו מהחפץ

חבלני משטרת ישראל הוזעקו לפני זמן קצר בעקבות צרור בלונים חשוד שאותר בעיר קריית גת. כוחות משטרה הוזעקו בעקבות דיווח אודות צרור בלונים שנחת בעיר קריית גת ואליו מחובר חפץ חשוד. למקום הוזעק גם חבלן המשטרה והמקום נסגר עד לסיום טיפול זהיר ומקצועי שיסיר את הסיכון מהחפץ.

שוטרי וחבלני המשטרה טפלו בשעה האחרונה בארבע זירות (3 בקריית גת ובאחד מישובי המועצה האזורית שפיר) לאחר שהוזעקו ע"י אזרחים ערניים ואחראים. באחד המקרים, צרור הבלונים התפוצץ ככל הנראה בעקבות חומר נפץ שהוצמד אליו. במקרה זה לא היו נפגעים הודות למשמעת אזרחים שהתרחקו מהחפץ תוך שדיווחו אודותיו למוקד 100 של משטרת ישראל.

מדוברות המשטרה נמסר: "חבלני המשטרה עמלים כאמור ברגעים אלו בטיפול בזירות השונות תוך שכוחות השיטור סגרו את הזירות למניעת סיכונו של הציבור עד סיום פעולת החבלנים".

בתוך כך, "הפתעה" לא נעימה ציפתה בצהריים לשליחה בשדרות הרבנית סימה פיזם – רעייתו של השליח הראשי בעיר הרב משה זאב פיזם – בכניסה לבית המשפחה: צרור בלונים שנחשדו כממולכדים, עם מטען חבלה שנשלח מרצועת עזה.

בימים האחרונים סובלים תושבי שדרות והאזור מהפרחה של בלונים נושאי מטעני חבלה במשקלים שבין עשרות גרמים ל-200 גרם. עד כה, בחסדי שמים, לא היו נפגעים. הבלונים הממולכדים גורמים לבהלה רבה בקרב התושבים בעוטף עזה. השליחה פיזם בדקה קודם כל אם מי מילדיה ומשפחתה המתגוררים בעיר השאיר את הבלונים בחצר הבית וכשנעתה בשלילה הזעיקה את המשטרה. שוטרים שהגיעו למקום במהירות מצאו כי הבלונים לא מחוברים מטען חבלה וההערכה היא שהוא התנתק בדרך הקצרה מעזה לשדרות ונפל בשטח פתוח. מפקד תחנת שדרות סגן ניצב מייק כהן אמר כי תחנת שדרות עיבתה כוחות כדי להגיע לכל זירה של בלונים חשודים במהירות.

קצין החבלה של מרחב לכיש במשטרה, רב פקד אייל הלברון אמר ביום ראשון, בראיון ל'רדיו דרום' כי "הסדרה האחרונה שראינו בימים האחרונים הם בלונים שמגיעים לטווחים מאוד רחוקים ובמטענים שיכולים לפגוע משמעותית ולגרום נזק לבני אדם אם מתעסקים איתם ולכן חשוב מאוד לא להתקרב אליהם, להרחיק סקרנים מהסביבה ולהתקשר למוקד 100 של המשטרה". לדברי הלברון, "אנחנו רואים מטעני חבלה שנישאים על ידי בלונים. גם באשדוד הבלונים נשאו מטען חומר נפץ עליו, כמו בשדרות. מדובר במטענים עשרות גרמים של חומר נפץ שבהחלט יכולים לגרום נזק". הקצין הוסיף כי "אין לנו אפשרות לדעת האם יש למטעני החבלה מנגנון שיפוצץ אותם באוויר או כאשר יפגעו בקרקע, לכן אנחנו מבקשים שיתרחקו מהם".

יצויין כי הבוקר, כדור רגל מחובר למטען חבלה, שנשלח מרצועת עזה עם צרור בלונים, אותר בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. חבלן שהגיע אל הזירה פיצץ את המטען.