סגן נשיא ארה"ב בתום פגישתו עם ראש הממשלה: "הנשיא ביקש ממני להזמין את נתניהו בשבוע הבא לדון באפשרות לשלום בארץ הקודש". נתניהו: "חשוב שלא נפספס את ההזדמנות ההיסטורית. עם כאלה חברים בבית הלבן עלינו לגבש קונצנזוס רחב"

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התייחס הערב (חמישי) בתום פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרסום תוכנית המאה בקרוב ואמר כי, "הנשיא טראמפ ביקש ממני להזמין את ראש הממשלה נתניהו לבוא לבית הלבן בשבוע הבא לדון על עניינים אזוריים וגם על האפשרות לשלום בארץ הקודש", אמר פנס בפתח הפגישה. "בהצעת ראש הממשלה, הזמנתי גם את בני גנץ, כדי שהוא יצטרף לפגישה עם הנשיא בשבוע הבא".

נתניהו שנפגש עם פנס בשגרירות ארה"ה בירושלים הוסיף כי, "אני חושב טראמפ רוצה להעניק לישראל את השלום והביטחון שמגיעה לה". "אני שמח לקבל את ההזמנה לבוא לוושינגטון ולדבר עם טראמפ על הרעיונות כיצד לקדם את השלום. הצעתי שגם גנץ יוזמן לאירוע, כי אני חושב שזה חשוב שלא נאבד את ההזדמנות ההיסטורית עם חברים כאלה בבית הלבן, עם הגיבוי מארצות הברית. יש להשיג קונצנזוס רחב ככל הניתן כדי להשיג שלום וביטחון לישראל".

לאחר דברי פנס ונתניהו, דובר הבית הלבן פרסם הצהרה "בנוגע לביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו", שלפיה "הנשיא טראמפ יקבל בברכה את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מישראל לבית הלבן ב-28 בינואר 2020. רב-אלוף (מיל') ח"כ בנימין גנץ, יו"ר כחול לבן, נענה גם הוא להזמנת הנשיא להגיע לוושינגטון. ארצות הברית וישראל הן שותפות חזקות, וביקור ראש הממשלה הוא הזדמנות לדון באינטרסים הביטחוניים והאזוריים המשותפים שלנו".

סגן הנשיא נחת הבוקר בארץ והתקבל בטקס מיוחד בשדה התעופה. שר החוץ ישראל כ"ץ קיבל את פניו של פנס ואמר לו: "אני מודה ומברך על הגעתך לאירוע בעל מטרה עליונה, הידידות בין ישראל לארצות הברית היא חזקה מאי פעם ומבוססת על ערכים משותפים. הצעדים שבהם נקטתם – הנשיא טראמפ וסגן הנשיא פנס לחיזוק הקשר בין ארצות הברית וישראל – מעידים על מנהיגות ואומץ רב ואנו מוקירים על כך". פנס השיב לשר כ"ץ: "תמיד נעמוד לצידכם".

 

"גורם להתרוממות הנפש": סגן נשיא ארה"ב ביקר בכותל המערבי