מסקר שמתפרסם הבוקר עולה כי רק שליש מהציבור תומך בסיפוח חד צדדי של בקעת הירדן • כחול לבן ממשיכה להוביל בסקרים • קיפאון מוחלט בחלוקת המנדטים בין הגושים • וגם: עוצמה יהודית רחוקה מאחוז החסימה וזוכה לתמיכה של 2.2% בלבד

על רקע הכרזת ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ על החלת ריבונות ישראלית וסיפוח בקעת הירדן, סקר חדש שמתפרסם הבוקר (שישי) באתר 'ואלה' מגלה שרק כשליש מהציבור הישראלי תומך בסיפוח חד-צדדי של בקעת הירדן, ואפילו בימין – פחות ממחצית ממי שמגדירים עצמם כימנים תומכים במהלך. מהסקר עולה כי 35% מהמשיבים תומכים בסיפוח חד-צדדי של הבקעה, בעוד 30% מתנגדים ו-35% השיבו "לא יודע".

מהסקר עולה שבימין שיעורי התמיכה בסיפוח חד צדדי של הבקעה עומדים על 48% מנגד 21% מאנשי הימין השיבו כי הם אינם תומכים בך, ו – 31% השיבו "לא יודע". בשמאל התוצאה הוא 44% שאינם תומכים במהלך חד צדדי, ומנגד 20% השיבו שם בעד סיפוח חד צדדי של הבקעה, ו 36% השיבו כי אינם יודעים. המגמה שעולה מהשיעורים הגבוהים של המשיבים נטולי העמדה בסקר מאותתת שסוגיית הסיפוח או החלת הריבונות, עם הסכם או בלי, אינה ברורה ונהירה ליותר משליש מהציבור הישראלי.

עוד נשאל בסקר שערך 'מכון מדגם', אילו הבחירות היו מתקיימות היום, למי היית מצביע. והתוצאה הוא שלא חלה אף תזוזה דרמטית במפה הפוליטית ויש קיפאון כמעט מוחלט בחלוקת המנדטים הבין-גושית.

הסקר המלא: כחול לבן מובילה עם 35 מנדטים, הליכוד 32, הרשימה הערבית המשותפת עם 13, העבודה – גשר – מר"צ 9, ש"ס נחלשת ל – 8 מנדטים, ישראל ביתנו עם 8, ימינה עם 8, ויהדות התורה עם 7 מנדטים בלבד. עוצמה יהודית של איתמר בן גביר לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה לתמיכה של 2.2%

ע"פ הסקר מפת הגושים: גוש הימין יציב עם 55 מנדטים, וגם גוש המרכז שמאל שומרות גם הן בדיוק על כוחן מהבחירות האחרונות. בסקר עולה כי עוצמה יהודית של איתמר בן גביר שהודיע שלא יפרוש מהמירוץ, רחוקה מאד מאחוז החסימה, המשמעות פוליטית של הקיפאון בתוצאות הסקר היא שגם אחרי הבחירות ב-2 במרץ, לא יהיה מוצא ברור מהפלונטר, ומבלי שתהיה התפרקות של הבלוקים והגושים יהיה קשה עד בלתי אפשרי להקים ממשלה.