בעקבות ווירוס הקורונה הממשיך להתפשט מסין, הודיעו הרשויות כי נסגרו לתחבורה ציבורית עשר ערים במרכז המדינה, סמוך למוקד ההתפרצות של ווירוס הקורונה. עוד נמסר כי תנועת הרכב הפרטי בין הערים הוגבלה אף היא וכעת גובר החשש ממחסור במזון ומוצרי צריכה בסיסיים

ווירוס הקורונה ממשיך להתפשט בעולם: 3 מקרים של המחלה המסתורית שמקורה במחוז הובאיי בסין נתגלו היום (שישי) בסינגפור, כך הודיעו רשויות הבריאות בעיר המדינה. גם בוואיטנאם נתגלה מקרה ראשון של המחלה.

בהודעה מיוחדת שפרסם משרד הבריאות המקומי נמסר כי הרשויות במקום נערכות למקרים נוספים של הדבקה בווירוס, זאת בשל נפח התנועה הגדול המגיע למדינה מסין.

הבוקר הודיעו כלי התקשורת הממלכתיים בסין כי מרכז רפואי גדול ובו 1,000 מיטות אישפוז נבנה בחופזה בעיר ווהאן במטרה לאפשר את אישפוזם ובידודם של חולים ואנשים שבאו במגע עם חולים. בית החולים נבנה במתחם נופש ופארק סמוך למרכזה של העיר וכלי הנדסה כבדים נצפו במקום.

הרשויות בסין סגרו לתחבורה ציבורית עשר ערים במרכז המדינה, סמוך למוקד ההתפרצות של ווירוס הקורונה. עוד נמסר כי תנועת הרכב הפרטי בין הערים הוגבלה אף היא וכעת גובר החשש ממחסור במזון ומוצרי צריכה בסיסיים.

במקביל, ביפן העלו את רמת האזהרה והתריעו בתושבי המדינה לא לבקר במחוז חוביי שבסין, בעוד שבבייג'ינג קראו לתושבים ששבו מאזורים שבהם התפרץ הנגיף להישאר בביתם במשך 14 הימים הקרובים כדי למנוע את התפשטותו. בנוסף, דיסנילנד שנגחאי וחלקים באזור החומה הגדולה של סין ייסגרו ולא יתאפשרו בהם ביקורים.

בתוך כך, פרופ' פול קוספורד, ראש הסוכנות לבריאות הציבור בבריטניה, אמר כי "סביר להניח שנזהה מקרים של קורונה גם בבריטניה". הוא הסביר כי "יש לנו מגוון שלם של תכניות על מנת להתמודד עם המצב, ואלה כבר מיושמות כעת".

כזכור, משרד הבריאות האמריקני דיווח השבוע על חולה ראשון בנגיף החדש ששייך למשפחת "קורונה" שתקף את סין. על פי הודעת המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, החולה הגיע לסיאטל, שבוושינגטון ומצבו יציב. ככל הנראה החולה הגיעה לארצות הברית לפני שהחלו הבדיקות לאיתור נוסעים הנגועים במחלה בשדות התעופה במדינה.

גם ממשלת בייג'ינג הודיעה כי עד כה אובחנו 291 מקרים של הנגיף המסתורי בסין. הנגיף גורם לדלקת ריאות קשה שעלולה להיות קטלנית, ועד כה מתו שישה בני אדם מהמחלה. הרשויות במדינה הודיעו כי בפעם הראשונה מדובר בנגיף שעובר מאדם לאדם. הוא התגלה לראשונה בעיר ווהאן בתחילת החודש, והחל להתפשט אל מחוץ לגבולותיה.

הדיווחים בארה"ב מצטרפים לאלו בקוריאה הדרומית שדיווחה מוקדם יותר השבוע על מקרה ראשון של הידבקות בווירוס המסתורי המשתולל. מדובר באזרחית סין בת 35 אשר נחתה השבוע בקוריאה, והוכנסה מיד לאחר מכן לבידוד. בתוך כך, הרשויות בבייג'ינג דיווחו על שני מקרים נוספים בהם תועדו חולים הנושאים את הנגיף.