ראש הממשלה נפגש עם נשיא אוקראינה והתייחס להפלת המטוס על ידי איראן: "זה אומר הרבה לגבי אופיו של המשטר הזה". הנשיא היהודי סיפר סיפורו המשפחתי מהשואה והוסיף ואמר כי, "זו זכות גדולה בשבילי לייצג את האומה האוקראינית בזיכרון השואה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) לפני פגישתו עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי להפלת המטוס האוקראיני באיראן. "לפעמים אנחנו חווים טרגדיות, כפי שראינו במקרה המזעזע של הפלת המטוס שלכם על ידי משמרות המהפכה של איראן. איראן ידעה מהרגע הראשון שכוחותיה הם שיירטו את המטוס שלכם, והם ניסו להסתיר את זה. הם הסתירו את זה במשך 48 שעות עד שנאלצו להודות בזה. זה אומר הרבה לגבי אופיו של המשטר הזה".

נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי התייחס לפורום השואה הבין-לאומי ואמר כי "בכנות, זו זכות גדולה בשבילי לייצג את האומה האוקראינית בזיכרון השואה. האומה האוקראינית מודעת לכל אובדן החיים של יהודי אוקראינה בזמן המלחמה. אנחנו תמיד פתוחים ביחסים שלנו עם הישראלים". זלנסקי הקריא סיפורים על אוקראינים שהצילו יהודים בזמן השואה וסיפר גם את סיפורו המשפחתי.

נתניהו הגיב לדבריו ואמר כי, "זה מרגש מאוד. אלה סיפורים של גבורה בלתי רגילה – חסידי אומות העולם, אנשים לא יהודים שהצילו יהודים וכך סיכנו את חייהם וחיי משפחותיהם. זהו באמת אומץ שאין דומה לו, וזה כולל גם את סיפור המשפחה שלך, המאבק לחיים, המאבק על העתיד – הסיפור המשותף שלנו משקף את זה. ברוך הבא לירושלים".

כזכור, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הודיע אמש (חמישי) כי הוא ואנשיו יוותרו על מקומותיהם בטקס של פורום השואה הבינלאומי ב"יד ושם", לציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, לטובת ניצולי שואה שביקשו להגיע אך לא נמצאו עבורם כרטיסים". הוא ציין כי שמע שכמה שרים ישראלים בינהם השרים אלקין, אקוניס, אוחנה, ויפעת שאשא ביטון, ויתרו על מקומותיהם ולכן החליט גם הוא לנקוט צעד דומה.

בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב זלנסקי: "שמענו שלא עלה בידם של ניצולי שואה רבים להשתתף בפורום השואה הבינלאומי, המשלחת האוקראינית נתנה להם את מקומותיה, בדומה לכמה שרים ישראלים. מגיע לאנשים האלה את כל הכבוד, נשתתף בכל האירועים ונקיים את כל הפגישות שנקבעו".