בכחול לבן מתנהלים דיונים על השאלה אם יו"ר המפלגה בני גנץ צריך לדחות או לקבל את הזמנת נשיא ארה"ב טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא. בתוך כך, במוצאי שבת צפוי בני גנץ למסור הצהרה לתקשורת שם הוא צפוי להתיחס להתפתחויות האחרונות

במפלגת כחול לבן מתנהלים דיונים על השאלה אם יו"ר המפלגה בני גנץ צריך לדחות או לקבל את הזמנת נשיא ארה"ב טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא. הנשיא האמריקני אמר שהזמין לוושינגטון את ראש הממשלה נתניהו ואת יו"ר כחול לבן בני גנץ, שם יציג להם את ההתפתחויות האחרונות. מוקדם יותר הלילה הצהיר טראמפ שיחשוף את דיל המאה עוד לפני הגעת המנהיגים הישראלים לארה"ב. כך דווח ב'חדשות 12'.

בכחול לבן הודיעו כי יו"ר המפלגה גנץ ימסור מחר הצהרה מיוחדת לתקשורת בשעה 19:30 מגני התערוכה בתל אביב, שם הוא צפוי להתייחס להתפתחויות האחרונות. אתמול, שעה קלה לאחר הפרסום בחדשות 12 על חשיפתה המתקרבת של תוכנית המאה של ממשל טראמפ, נועד סגן נשיא ארה"ב פנס עם ראש הממשלה נתניהו במבנה בשגרירות האמריקנית בירושלים.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס אמש להזמתם לוושינגטון של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לקראת פרסום תוכנית המאה ואמר כי, "ארצות הברית מצפה לקבל את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת יו"ר כחול לבן בני גנץ בבית הלבן בשבוע הבא". בציוץ בטוויטר הוסיף טראמפ כי, "הדיווחים על פרטים ולוח הזמנים של תוכנית השלום הם ספקולטיביים לחלוטין".

דוברת הבית הלבן פרסמה אמש הצהרה "בנוגע לביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו", שלפיה "הנשיא טראמפ יקבל בברכה את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מישראל לבית הלבן ב-28 בינואר 2020. רב-אלוף (מיל') ח"כ בנימין גנץ, יו"ר כחול לבן, נענה גם הוא להזמנת הנשיא להגיע לוושינגטון. ארצות הברית וישראל הן שותפות חזקות, וביקור ראש הממשלה הוא הזדמנות לדון באינטרסים הביטחוניים והאזוריים המשותפים שלנו".

גם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התייחס בתום פגישתו אתמול עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרסום תוכנית המאה בקרוב ואמר כי, "הנשיא טראמפ ביקש ממני להזמין את ראש הממשלה נתניהו לבוא לבית הלבן בשבוע הבא לדון על עניינים אזוריים וגם על האפשרות לשלום בארץ הקודש", אמר פנס בפתח הפגישה. "בהצעת ראש הממשלה, הזמנתי גם את בני גנץ, כדי שהוא יצטרף לפגישה עם הנשיא בשבוע הבא".

נתניהו אמר בתגובה כי, "אני נענה בשמחה להזמנתו, לבוא לוושינגטון כדי לדון עמו ברעיונותיו כיצד לקדם את השלום, וכדי לעבוד איתו כדי לקדם את המטרה הזו. הצעתי שבני גנץ יוזמן גם כן לאירוע זה, משום שאני חושב שחשוב שלא נפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו. כשיש לנו ידידים כאלה בבית הלבן, כשיש לנו תמיכה כזאת בארצות הברית, עלינו להשיג קונצנזוס רחב ככל האפשר בנוגע למאמצים להשיג ביטחון ושלום, שלום וביטחון עבור מדינת ישראל. אני מצפה לעשות את שניהם, ואני מודה לך שוב על ידידותך המופלאה.״