שחרורה של נעמה יששכר מתעכב מכיוון שהיא לא הגישה בקשת חנינה רשמית, כך טוענים בקרמלין. בהודעה מטעם מוסקבה נאמר כי שחרורה של יששכר מתעכב משום שהיא עדיין לא פנתה בבקשת חנינה. אמש ציינו בכלי התקשורת ברוסיה כי "הסיפור קרוב לסופו"

שחרורה של נעמה יששכר מתעכב, אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב, מכיוון שלא ניתן לדון במתן חנינה נשיאותית ליששכר – מבלי שהיא תבקש אחת כזו תחילה. נעמה ככל הנראה עדיין לא הגישה בקשת חנינה בערוצים הרשמיים. עם זאת במשפחת יששכר לא מכירים את הטענה, וציינו כי הם יתייעצו עם עורכי דינם כדי להבין כיצד לפעול.

אתמול נפגשו בבית ראש הממשלה בירושלים יפה יששכר, אמה של נעמה, ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הנשיא הרוסי הבטיח לאמה של יששכר כי "הכל יהיה בסדר". נעמה יששכר מוחזקת ברוסיה מאז אפריל האחרון.

אתמול נציבת זכויות האדם של ארגון האומות המאוחדות ברוסיה, טטיאנה מוסקלקובה, ביקרה את הצעירה הישראלית הכלואה ברוסיה, נעמה יששכר, במתקן בו היא כלואה צפונית למוסקבה. לאחר הפגישה אמרה מוסקלקובה על פרשת נעמה יששכר כי: "הסיפור קרוב לסופו".

על פי כלי התקשורת ברוסיה, מוסקלקובה שוחחה עם יששכר ובדקה את התנאים בהם היא מוחזקת ואת מצבה הבריאותי והנפשי. מוסקולקובה טענה כי יששכר "מלאת תקווה ובמצב רוח עליז".

כזכור אמש נפגשו נשיא רוסיה ואמה של נעמה, במהלך השיחה בין יפה יששכר לבין פוטין אמרה האם לנשיא: "אני נרגשת שרצית לפגוש אותי, שאתה מוכן להקדיש לי זמן. אני מאוד מודאגת. זה מוכיח לי שאתה חבר של ישראל, חבר של ראש הממשלה שלנו מר נתניהו. רציתי לומר שהבת שלי כ"כ חכמה, אור יוצא מהעיניים שלה. היא טסה לישראל כדי להקים משפחה", כך לפי הפרסומים של הקרמלין.

יפה יששכר המשיכה: "אני מתחננת אליך אדוני הנשיא. בבקשה תחזיר אותה הביתה, אני מתגעגעת אליה מאוד וחולמת לחבק אותה. בעשרת החודשים שביליתי במוסקבה בקהילה היהודית, הבנתי כמה רוחשים אליך כבוד. אין שום אנטישמיות. אני מבינה שזה הודות למאמצים שלך. לכן מכבדים אותך כל כך. תודה רבה לך. אני אדם פשוט שנפגשת איתך במעון ראש הממשלה. ופעם נוספת אני מבקשת ממך רחמים, שתרחם עליה ותחזיר אותה הביתה, אליי. כי היא כל החיים שלי. יש לי 2 בנות והן כל העולם שלי".