אלפי מפגינים התאספו היום בכיכר אל-חורייה במרכז בגדד, ובסביבת האוניברסיטה הגדולה בעיר. "אנחנו רוצים שכולם ילכו מפה, אמריקה, ישראל וכל הפוליטיקאים המושחתים בממשלה" אמר ראעד אבו זהרה, עובד במשרד הבריאות מהעיר סמאווה בדרום עיראק

אלפי עיראקים צועדים היום (שישי) בבגדאד ומוחים על הנוכחות של צבא ארה"ב בארצם. הם יצאו לרחובות אחרי שהמטיף השיעי מוקדתא א-סדר קרא למיליון איש להפגין נגד ארה"ב, לאחר חיסולו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני ושל בכיר במיליציות הפרו-איראניות בעיראק.

העצרת של א-סדר נועדה להפעיל לחץ על וושינגטון להוציא את כוחותיה מעיראק. המשתתפים בהפגנות נגד ממשלת עיראק חוששים שהעצרת האנטי-אמריקנית תשתלט על סדר היום במקום המחאה הממושכת שלהם נגד השלטון, מחאה שנמשכת כבר חודשים.

עדי ראייה מספרים לתקשורת המקומית שמי שמאבטח את העצרת הן הבריגדות של א-סדר, סראיה אל-סאלאם, וארגון הגג של המיליציות הפרו-איראניות בעיראק, אל-חשד א-שעבי. סגן מפקד ארגון הגג אל-חשד א-שעבי, אבו מהדי אל-מוהנדס, חוסל עם סולימאני בתקיפה בתחילת החודש בשדה התעופה בבגדד.

אלפי המפגינים התאספו היום בכיכר אל-חורייה במרכז בגדד, ובסביבת האוניברסיטה הגדולה בעיר. "אנחנו רוצים שכולם ילכו מפה – אמריקה, ישראל וכל הפוליטיקאים המושחתים בממשלה", אמר ראעד אבו זהרה, עובד במשרד הבריאות מהעיר סמאווה בדרום עיראק. "אנחנו תומכים גם במחאה בתחריר, אבל מבינים למה א-סדר עשה את ההפגנה הזאת כאן – כדי לא לקחת להם את תשומת הלב".

בעקבות ההפגנה נחסמו כבישים מרכזיים בבגדד וגם האזור הירוק בעיר – אזור שבו שגרירויות רבות. מחוץ לשגרירות האמריקנית נתלה שלט שעליו נכתב: "זהירות. אל תחצו את המחסום הזה, אנחנו נשתמש באמצעים מקדימים נגד כל ניסיון".