דובר צה"ל מוסר כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, ביניהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי בו תשתיות המשמשות לאיסוף. התקיפה בוצעה בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו מעזה לישראל

דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, ביניהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי בו תשתיות המשמשות לאיסוף. "התקיפה בוצעה בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו משטח רצועת עזה לשטח ישראל", לשון ההודעה.

עוד נמסר בהודעת דובר צה"ל כי, "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית מכל סוג שהוא לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחיה. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל".

כזכור, מספר בלוני נפץ הופרחו במהלך השבת משטח רצועת עזה לעבר ישראל. בלון נפץ אותר מול תחנת דלק סמוך בסמוך למדרשת בן גוריון ליד שדה בקר. בלוני נפץ נוספים אותרו במועצה האזורית רמת הנגב.

כוחות הוזעקו למקום והמטען פוצץ ונוטרל על ידי חבלן משטרתי. בהמשך התקבל במשטרה דיווח נוסף, על עוד צרור בלונים אליו חובר פריט המעורר חשד שאותר בתחום המועצה האזורית רמת נגב. לצרור הבלונים חובר פריט מעורר חשד. שוטרים וחבלן הגיעו למקום על מנת לנטרל את החפץ החשוד שהיה בשטח פתוח סמוך ליישוב בתחום המועצה האזורית רמת נגב.

בנוסף, הערב סמוך לשעה 19:00 הוזעקו חבלני משטרת ישראל לשטח פתוח בסמוך למושב צפרירים לאחר שאותר במקום צרור בלונים המחוברים לחפץ חשוד. הצרור טופל ע"י חבלני המשטרה.

במשטרה שבים ומזכירים לציבור כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו – עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם גם חומר נפץ או בערה המסכנים את שלום הציבור. בכל איתור של חפץ חשוד, בכלל זה חפצים ״תמימים״ למראית עין מעין אלו – יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ללא שהות, ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לחבלני משטרת ישראל המקצועיים.