בכיר כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד התייחס הבוקר לטיסת יו"ר מפלגתו ח"כ גנץ לפגישה עם נשיא ארה"ב לדון בפרטי 'עסקת המאה' ואמר: "נתניהו ניסה לעשות לגנץ תרגיל פוליטי, וכשל בכך". לפיד הוסיף: "עידן נתניהו הסתיים כי במקום לעסוק בדברים הרציניים הוא עסוק בתרגילים"

חברת הנהגת כחול לבן ח"כ יאיר לפיד התייחס הבוקר (ראשון) לנסיעתו של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לוושינגטון, על מנת להיפגש עם הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, ולדון ב"עסקת המאה", ואמר: "האמריקאים מכירים את הפוליטיקה הישראלית והבינו שהם צריכים לדבר עם מי שהוא כנראה ראש הממשלה הבא".

בראיון 'לגלי צה"ל' תקף לפיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "נתניהו ניסה לעשות לגנץ תרגיל פוליטי, וכשל בכך זה היה נדמה בעיניי, כמו בעיני כל מי ששמע על זה, שנתניהו מנסה לעשות סיבוב פוליטי, וזה הסתובב עליו. נגמר סיפור ה'ליגה אחרת'. עידן נתניהו הסתיים כי במקום לעסוק בדברים הרציניים הוא עסוק בתרגילים".

לפיד טען כי הוא מפלגתו הייתה שותפה לסוד העניין בחודשים האחרונים, בין היתר בדיונים עם יועצו של טראמפ, ג'ארד קושנר: על מה חשבתם שגנץ ואני דיברנו עם קושנר כשהיה בארץ? דיברנו על התוכנית. מפלגה שיש בה שלושה רמטכ"לים, יש לה אינפוט לחומרים כאלה"

בנוסף התייחס גם לפרטי התוכנית שכבר התפרסמו ואמר: "הרעיון הוא לייצר תהליך מדורג, לא רוצה להציג את הפרטים. בוודאי שבסוף התוכנית תהיה מול הפלסטינים. אני לא אחראי על הצד הפלסטיני, מה שמעניין אותי זה לשמור על האינטרסים של ישראל. את הדיון הרציני על התוכנית צריך לעשות אחרי הבחירות.

"התוכנית מאוד טובה לישראל, כל מי שהוא לא שמאל קיצוני או ימין קיצוני יבין שהיא טובה. אם זה היה מסכן ילד ישראלי אחד הייתי אומר לא. אנחנו לא חיים בחלל ריק, נצטרך לעבוד מול כולם. אם נגיע ליישום שלה זה טוב לישראל".

על סוגיית החלת הריבונות על בקעת הירדן, וחילוקי הדעות בין חברי כחול לבן בנושא אמר ח"כ לפיד: "בני לא אמר את המילה סיפוח, אנחנו מתנגדים לכל מהלך חד צדדי. למדנו מההתנתקות, דברים חד צדדיים לא עובדים. שליטה בבקעת הירדן היא הכרח, היא גבול הביטחון של ישראל".

בסיום דבריו נשאל לפיד על דיוני ועדת הכנסת בבקשת החסינות של נתניהו, וענה כי הדיון לא יידחה עקב הנסיעה לוושינגטון, אך כחול לבן תאפשר לראש הממשלה קיזוז של קולו בזמן היעדרותו.

בתוך כך, העיתונאי בן כספית פרסם הבוקר 'במעריב' כי ‏לאנשי גנץ התברר שהטקס בבית הלבן יכלול נאומים של טראמפ ונתניהו, בעוד גנץ יושב בקהל. "זה לא יהיה", הבהירו אנשי גנץ לאמריקאים, "אם אתם מזמינים אותו, הוא יגיע – אבל בלי קשר לנתניהו".

בגלי צה"ל דווח כי מי שתיאם את הפגישה בין השניים הוא יועצו הקרוב של טראמפ ג'ארד קושנר. את פגישותיו של נתניהו עם הנשיא מתאם בדרך כלל השגריר בוושינגטון, רון דרמר, אך הבוקר דווח כי מי שקישר בין יו"ר כחול לבן לנשיא האמריקני הוא קושנר. עוד דווח בגלצ כי ההחלטה לנסוע לפגישה התקבלה במטה גנץ 20 דקות בלבד לפני ההצהרה לתקשורת אמש.