ד"ר מייק אוונס, מקרובו של הנשיא טראמפ ואף משמש כיועצו, טען כי בהזמנת גנץ שלח הנשיא מסר כי הוא מעוניין בממשלת אחדות בישראל, אוונס הוסיף: "טראמפ מעלה את גנץ לרמה של מנהיג עולמי ואם גנץ היה אומר לו לא - הוא היה מעליב אותו ופוגע באמונו"

דר' מייק אוונס, חבר ועדה מייעצת בלתי פורמלית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, התייחס להחלטת גנץ לטוס לפגישה נפרדת עם הנשיא טראמפ, ואמר: "יש בעולם מנהיגים שעומדים שלוש שנים בתור וחולמים לפגוש את טראמפ והם עדיין לא הוזמנו. טראמפ מעלה את גנץ לרמה של מנהיג עולמי ואם גנץ היה אומר לו לא – הוא היה מעליב אותו ופוגע באמונו", את הדברים אמר בראיון 'לוינט'

אוונס, נחשב כדמות משפיעה בעולם ומהאנשים המקורבים לנשיא טראמפ אמר כי, "בהזמנת גנץ שלח טראמפ מסר של רצון, תקווה ותפילה שנתניהו וגנץ יקימו ממשלת אחדות לאחר הבחירות". אוונס הוסיף "אם גנץ היה דוחה את ההזמנה לבית הלבן, הוא היה משלם על כך מחיר כבד".

"הנשיא טראמפ מבין את חומרת האיום האיראני ומבחינתו ממשלת אחדות בישראל זה מה שרצוי מול האתגרים הצפויים. גם אנחנו בעולם האוונגליסטי מתפללים לממשלת אחדות, לא תומכים בימין או בשמאל, אלא במדינת ישראל ורוצים שתהיו מאוחדים", אמר אוונס.

לגבי ההסתייגויות של המתנחלים מתוכנית השלום של טראמפ אמר אוונס: "כולם בישראל צריכים להירגע ולא לשפוט את הנשיא טראמפ אלא לשפוט את התוכנית. התוכנית הזאת לא נותנת לפלסטינים מרחב אווירי להטיס מטוסים מעל ישראל. היא לא נותנת להם יכולת לחתום בריתות עם מדינות שיהיו איום על ישראל. לא נותנים לפלסטינים צבא. ביטחון ישראל יהיה מצוין".

"אם יהיו כמה נושאים בתוכנית שהם לא מסכימים עליהם, הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה תהיו סבלנים. לתוכנית יש אבני דרך. היא מבוססת על ביצועים. אם הפלסטינים ימשיכו ללמד את ילדיהם אנטישמיות – יקבלו אפס. אם לא ישנו ההתנהגות יקבלו אפס".

לסיום אמר: "טראמפ איש עסקים חכם. התוכנית היא לא תיאטרון. הנשיא יודע איך להניח יסודות. בכל התוכניות האחרות, הזמן היה אויב של ישראל. בתוכנית הזאת הזמן הוא ידיד, כי הנשיא בגאוניותו יצר ברית סונית חזקה. ישראל תבורך וצריכה להישאר רגועה. יהיו כמה אנשים בישראל, מנהיגים, שיבקרו את התכנית ואת הנשיא כי יש להם שאיפות אישיות. מקווה שגנץ לא יקשיב לשונאי נתניהו".

הבוקר המריא יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לארה"ב לקראת הפגישה מחר עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, לפני העלייה למטוס אמר גנץ 'לכאן חדשות': "נוסעים לוושינגטון לפגוש את הנשיא טראמפ. נשמע ממנו על התוכנית ונחליף איתו דברים, אבל את מה שנעשה בתוך החדר – נשאיר לתוך החדר".

 

 

גנץ: "נעניתי להזמנתו הנפרדת של טראמפ – אפגש איתו ביום שני" • צפו