הדס פרוש / Flash90

נתניהו: "אנחנו בעיצומם של אירועים מדיניים דרמטיים, אבל השיא עוד לפנינו"

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה לפגישתו עם נשיא רוסיה: "הודיתי לו על נכונותו להביא לפתרון מהיר בעניינה של נעמה יששכר - עם כולם שוחחתי בראש ובראשונה על איראן". הממשלה אישרה את מינויו של אופיר אקוניס לשר הרווחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית על אירוע פורום השואה הבינלאומי שנערך ביום חמישי האחרון בירושלים, ואמר:"בשבוע שעבר הגיעו לישראל עשרות מנהיגים לכנס המרשים לציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. אני מבקש לברך את נשיא המדינה ראובן ריבלין, על פעולתו החשובה לכינוס פורום זה. בהזדמנות הזאת, אני גם מבקש לברך את סילבן שלום, שכשר החוץ יזם את היום הבינלאומי לציון השואה, שאנחנו נציין מחר".

נתניהו הוסיף: "אני מברך גם על אמירתו החשובה של שר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד, הוא העלה את זכרם של נספי השואה וקרא להילחם בגזענות, בשנאה ובקיצוניות. האמירה של עבאללה בן זאיד היא אמירה פורצת דרך ביחסו של העולם הערבי לשואה. היא גם סימן לשינוי ביחס של העולם הערבי לישראל – עוד אחד מהסימנים הללו".

"אני מברך על ביקורו של ד"ר מוחמד אל-עיסא, יו"ר אגודת חכמי הדת המוסלמיים בסעודיה, שביקר באושוויץ ביום חמישי שעבר. זהו עוד סימן דרך לשינוי ביחסם של גופים מוסלמיים וכמובן מדינות ערביות לישראל, לשואה ולעם היהודי".

ראש הממשלה התייחס לפגישות שערך עם המנהיגים ואמר: "במהלך השבוע האחרון נפגשתי עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ועם מנהיגים נוספים. עם כולם שוחחתי בראש ובראשונה על איראן. עם סגן הנשיא פנס שוחחתי על המשך הלחץ על איראן והגברת הסנקציות נגדה, וכן על פגישתי הצפויה עם הנשיא טראמפ".

"עם נשיא רוסיה פוטין, שוחחתי על המצב בסוריה ועל המשך התיאום הביטחוני, הרגיש והחשוב, בין הצבאות שלנו. כמובן שהודיתי לו גם על נכונותו להביא לפתרון מהיר בעניינה של נעמה יששכר. הוא גם נפגש במעון רה"מ, פגישה מאוד מרגשת, עם אמה של נעמה, יפה יששכר. בפגישתי עם נשיא צרפת מקרון, קראתי לו להצטרף לגינוי נגד ההחלטה השערורייתית נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג".

לסיום אמר נתניהו: "אנחנו בעיצומם של אירועים מדיניים מאוד דרמטיים, אבל השיא עוד לפנינו. בעוד זמן קצר אצא לוושינגטון ואפגש מחר עם ידידי, נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, שיציג את 'תוכנית המאה' שלו. אני חושב שפעם אחת בהיסטוריה יש הזדמנות כזאת, ואסור לנו להחמיץ אותה".

ראש הממשלה הוסיף כי, "במשך שלוש שנים אני משוחח עם הנשיא טראמפ ועם צוותו על הצרכים הביטחוניים והלאומיים שלנו – עשרות רבות של שיחות, מאות שעות. אני מצאתי בכל השיחות הללו אוזן קשבת בבית הלבן לצרכים החיוניים של מדינת ישראל, אני יוצא לוושינגטון בתחושת שליחות גדולה, אחריות גדולה והזדמנות גדולה, ואני מלא תקווה שנוכל לעשות היסטוריה".

בנוסף הממשלה אישרה את מינויו של שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס לתפקיד שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. עם אישור הממשלה אמר השר אקוניס: "אני נכנס לתפקיד בתחושה של אחריות כבדה ושליחות לאומית. אני מתכוון להיות שליח נאמן של כל אזרחי ישראל באשר הם, כפי שנהגתי בכל תפקידיי עד היום. אעשה הכל, בזמן שעומד לרשותי, כדי לקדם ולייעל את מכלול הנושאים הרב שעומד על סדר יומו של המשרד, כנותן שירות לאזרחי המדינה".

השרה ציפי חוטובלי אמרה בכניסה לישיבת הממשלה: "ישיבת ממשלה ראשונה שלי כשרת תפוצות. היום מציגים את הדו"ח השנתי של האנטישמיות. יש עלייה דרמטית דווקא במדינות המערביות שאיתם אנחנו בקשרים: ארה"ב, גרמניה ועוד. צריך לעבור למעשים: מההצהרות בטקסים ביום חמישי לרחוב"

2 תגובות

ביב המטורף ששחרר 1,027 מחבלים רוצחי יהודים, תמורת חייל בודד.
יעשה הכל וימכור נכסים אסטרטגיים ישראליים, בעבור תמונה עם יששכרוף בכבש המטוס.

הארוע הדרמטי שאנחנו עומדים בפניו הוא כניסת ביבי הכופר לכלא……

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *