צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בן גביר: "נתנגד למתווה טראמפ – נתניהו ובנט יסכימו למדינה פלסטינית"

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר התייחס הבוקר 'לעסקת המאה' של הנשיא טראמפ ואמר כי עוצמה יהודית תתנגד לעסקה, בן גביר תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון נפתלי בנט וטען כי הם "יסכימו לתוכנית שתכלול הקמת מדינה פלסטינית"
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר אמר הבוקר (ראשון) כי במפלגתו צפויים להתנגד 'לעסקת המאה' של הנשיא טראמפ, בן גביר טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט יסכימו לתוכנית שתכלול הקמת מדינה פלסטינית ואמר: "רק אנחנו בעוצמה יהודית מתנגדים למתווה טראמפ. בנט אומר לצורכי בחירות שהוא נגד מדינה אבל אחר כך יכיל את זה. נתניהו ימכור את זה לציבור כהישג".

בן גביר הוסיף כי העובדה שהפלסטינים דוחים לחלוטין את התוכנית אינה מבטיחה שלא יסכימו לה בהמשך: "כבר ראינו את הפלסטינים שלא יסכימו וכן יסכימו ואז לאט לאט בפועל תהיה להם מדינה. הסכנה בדבר הזה היא עצומה. מספר ק"מ מרעננה, ראש העין וכפר סבא יטווחו אותנו בטילים ולצערי אף אחד בימין לא מבין את הסכנה הזאת. אני מעריך את טראמפ וחושב שהוא מנהיג טוב אבל הבעיה היא שלנו. של נתניהו שלא מציב קווים אדומים, ושל בנט שלא בא ואומר שאוטונומיה זה דבר מסוכן. התנאי שלנו להיכנס לממשלה יהיה בלי מדינה פלסטינית נקודה".

יו"ר עוצמה יהודית תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי, נתניהו כבר הסכים בנאום בר אילן למדינה פלסטינית וילך למתווה הזה. כי זה חלק מהאג'נדה שלו, בן גביר טען כי "נתניהו ימכור את זה לציבור הישראלי כהישג. אני רוצה ממשלה של נתניהו אבל אני לא אתן לו להסכים למדינה פלסטינית. יכול להיות שזו הסיבה שבסופו של דבר נתניהו שכנע את הרב רפי פרץ שילך עם בנט ולא איתי. יכול להיות שהם מבינים שאיתמר בן גביר שעוצמה יהודית תקלקל את המתווה של מדינה פלסטינית".

עו"ד בן גביר חזר על ההבטחה שלו לרוץ עד הסוף ולא לפרוש מהמירוץ, ואמר, "אין לנו שום ברירה. אני רוצה להציל את הימין ואני רוצה לנצח. רק אם ננצח תהיה כאן ממשלת ימין אמיתית". בנוסף התייחס להצעה שקיבל להתמנות לשגריר תמורת פרישה ואמר, "אותי אי אפשר לקנות בג'וב. יש לי דרך ויש לי אידיאולוגיה. אני יודע שבפוליטיקה הישראלית זה חריג ושאין בנאדם בפוליטיקה שלא היה לוקח הצעה כזאת. אבל אני רוצה להשפיע. ולהשפיע זה רק אם נקבל 4 מנדטים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן