עורך דינה של הצעירה הישראלית ביקר אותה בבית הסוהר ברוסיה, לאחר שבקרמלין אמרו שאי הגשת בקשת החנינה תוקעת את התהליך: "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים להליך אישור מהיר לבקשה מצד הנשיא פוטין בהתאם לסמכותו", נמסר

נעמה יששכר, הצעירה הישראלית הכלואה ברוסיה, הגישה היום (ראשון) בקשת חנינה רשמית. בבקשה כתבו עורכי דינה של יששכר כי דנו איתה בהצהרת הקרמלין לפיה כדי שתקבל חנינה עליה להגיש בקשה אישית לנשיא, והיא החליטה להגיש את הבקשה לפי הנהלים המקובלים. הן מסרו כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים להליך אישור מהיר לבקשה מצד הנשיא פוטין בהתאם לסמכותו".

"אנחנו מקווים שבחינת הגשת החנינה לא תקח הרבה זמן, והבקשה תתקבל בהקדם האפשרי, כבר בימים הקרובים", אמר היום עו"ד אלכסיי קובלנקו מצוות ההגנה הישראלי, וסיים בהבעת תקווה "שנוכל לראות אותה חוזרת הביתה יחד עם אמה ובני משפחתה". אמה של נעמה, יפה, ששבה היום למוסקבה ואמרה כי, "אנחנו לא יודעים שום דבר לגבי לוחות זמנים, מקווים לטוב ושזה יקרה כמה שיותר מהר".

דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, אמר ביום שישי כי חנינתה של יששכר מתעכבת, כיוון שהיא לא הוגשה רשמית. פסקוב אמר כי כל עוד לא יוגשו המסמכים הרשמיים שבהם תבקש נעמה מהנשיא פוטין לחון אותה – לא ניתן יהיה לדון בבקשה. ברוסיה אמרו גם כי הנציבה לזכויות אדם ברוסיה תהיה מוכנה לסייע לנעמה בהגשת בקשה לחנינה או לשחרור מוקדם.

כזכור, בסוף השבוע שעבר הגיע פוטין לביקור בארץ, לרגל ציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, ושם נפגש עם נתניהו ועם אימה של נעמה – יפה יששכר. "זה לא ייקח עוד הרבה זמן", אמר נתניהו, כשנועד לאחר מכן עם בני המשפחה, בהתייחסו לבתם הכלואה ברוסיה. "אני מודה לראש הממשלה על המאמצים. הנשיא פוטין הבטיח לי שהוא יחזיר לי את הילדה הביתה", אמרה האם.

הנשיא פוטין נשא גם כן דברים לאחר הפגישה שנערכה בדלתיים סגורות: "אכן נפגשתי עכשיו עם אימה של נעמה, וזה ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידוע לי העמדה של ראש הממשלה. את כל זה ניקח בחשבון בזמן קבלת ההחלטה. אמא של נעמה מאוד נרגשת ותומכת בבת שלה, אמרתי לה ואגיד שוב – הכל יהיה בסדר".