סוכנות הידיעות הרוסית TASS דיווחה כי יממה לאחר פנייתה של הישראלית העצורה ברוסיה לקבלת חנינה, תדון הוועדה האחראית בבקשה. בשבוע שעבר הודיע הקרמלין שהאפשרות לשחרורה של יששכר מתעכבת בשל היעדר בקשת חנינה רשמית

לקראת שחרור נעמה יששכר: אחרי שאתמול (ראשון) הגישה הישראלית הכלואה ברוסיה בקשת חנינה רשמית, הבוקר דווח כי הוועדת שתדון בבקשה תתכנס היום בשעה ארבע אחרי הצהריים. הוועדה שתתכנס היא זאת שתמליץ האם לאשר את בקשת החנינה או לדחות אותה ולהשאיר את יששכר לרצות את מלוא העונש.

עורך דין בצוות ההגנה של יששכר, אלכסי קובלנקו, אמר בראיון 'לווינט': "נעמה הגישה את הבקשה להנהלת בית הכלא בתום פגישה עם שותפי עורך דינה ואדים קלוגבנט. היא מקווה כי העניין יסתיים בקרוב ושהנשיא פוטין יחון אותה בכדי שהסיפור יהיה מאחוריה".

כזכור, נעמה יששכר, הצעירה הישראלית הכלואה ברוסיה, הגישה אמש בקשת חנינה רשמית. בבקשה כתבו עורכי דינה של יששכר כי דנו איתה בהצהרת הקרמלין לפיה כדי שתקבל חנינה עליה להגיש בקשה אישית לנשיא, והיא החליטה להגיש את הבקשה לפי הנהלים המקובלים. הן מסרו כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים להליך אישור מהיר לבקשה מצד הנשיא פוטין בהתאם לסמכותו".

"אנחנו מקווים שבחינת הגשת החנינה לא תקח הרבה זמן, והבקשה תתקבל בהקדם האפשרי, כבר בימים הקרובים", אמר היום עו"ד אלכסיי קובלנקו מצוות ההגנה הישראלי, וסיים בהבעת תקווה "שנוכל לראות אותה חוזרת הביתה יחד עם אמה ובני משפחתה". אמה של נעמה, יפה, ששבה היום למוסקבה ואמרה כי, "אנחנו לא יודעים שום דבר לגבי לוחות זמנים, מקווים לטוב ושזה יקרה כמה שיותר מהר".

כזכור, בסוף השבוע שעבר הגיע פוטין לביקור בארץ, לרגל ציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, ושם נפגש עם נתניהו ועם אימה של נעמה – יפה יששכר. "זה לא ייקח עוד הרבה זמן", אמר נתניהו, כשנועד לאחר מכן עם בני המשפחה, בהתייחסו לבתם הכלואה ברוסיה. "אני מודה לראש הממשלה על המאמצים. הנשיא פוטין הבטיח לי שהוא יחזיר לי את הילדה הביתה", אמרה האם.

הנשיא פוטין נשא גם כן דברים לאחר הפגישה שנערכה בדלתיים סגורות: "אכן נפגשתי עכשיו עם אימה של נעמה, וזה ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידוע לי העמדה של ראש הממשלה. את כל זה ניקח בחשבון בזמן קבלת ההחלטה. אמא של נעמה מאוד נרגשת ותומכת בבת שלה, אמרתי לה ואגיד שוב – הכל יהיה בסדר".