צילומים: פלאש 90

רבני הציונות הדתית לנתניהו: "להיזהר מהסכנות בעסקת המאה"

בכירי רבני הציונות הדתית בהם הגר"ח דרוקמן, הגר"ד ליאור והגר"א לבנון ועוד כ- 50 רבנים כותבים לראש הממשלה: "מבקשים להציב קוים אדומים ע"פ תורתנו. לא להסכמה על הקמת מדינה'פלסטינית, לא לחלוקה בין גושים ללא גושים ולא להעברת שטחי c ל-b"

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "זה ילד של עם ישראל" אב מאמץ מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

בכירי רבני הציונות הדתית בהם הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון והרב זיני ועימם כ-50 רבני קהילות, הוציאו הבוקר מכתב תקיף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם קוראים לו להיזהר מהסכנות בתוכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ. את המכתב יזמו הרב עמיחי אליהו ראש איגוד קהילות, וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

הרבנים כותבים במכתבם כי, "שמחנו מאוד לשמוע על התכנית להכרזת ריבונות במרחבי יו"ש בעידוד הממשל האמריקני. אנו מכירים ברגע היסטורי זה לעם ישראל, ומחזקים את ידך מעומק הלב להחיל את ריבונות עם ישראל גם בשטחי יהודה ושומרון. יחד עם זאת, על פי המתפרסם בכלי התקשורת, אנו מבינים כי ייתכן ותכנית זו נושאת עמה גם סכנה גדולה הטומנת בחובה הקמת מדינת טרור דה פקטו בלב ארצנו הקדושה".

"לפיכך אנו מבקשים להציב קוים אדומים ברורים ע"פ תורתנו הקדושה: 1. לא – להסכמה על הקמת מדינה 'פלסטינית'. 2. לא – לחלוקה בין גושים ללא גושים. 3. לא – להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה בזמנו לישוב נצרים. 4. לא להעברת שטחי c ל b ונסיגות נוספות מארצנו הקדושה". הרבנים חותמים ב, "בברכת התורה והארץ ובהערכה גדולה".

הרב עמיחי אליהו ראש איגוד רבני קהילות שיזם את הפנייה אומר: "אנחנו שמחים על ההתקדמות המשמעותית בנושא החלת ריבונות. דבר זה בשום אופן לא יכול לאפשר הקמת מדינה פלסטינית על אדמת ארץ ישראל הקדושה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי האמירה של הרבנים "שעומדים בראש המחנה ומובילים את עם ישראל ומדינת ישראל" היא "אמירה מוסרית וערכית ברורה". לדבריו: "ההתיישבות לא תשב מהצד בזמן שמשחקים בעתידה. לצד השמחה על ההישג הגדול של החלת ריבונות על הישובים ביהודה ושומרון לא ניתן להתעלם מהיוזמה לוויתור על 70% משטחי יהודה ושומרון".

הרבנים כתבו את המכתב, שעות מספר לאחר שראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע שייצא לוושינגטון למה שהוגדר כסדרת פגישות חירום עם בכירים במפלגה הרפובליקנית ועם מנהיגים אוונגליסטים, המהווים את בסיס המצביעים של נשיא ארה"ב טראמפ, בכדי להציב את הקוין האדומים של ההתיישבות ולמנוע הכרה במדינה פלסטינית ובידוד ישובים במסגרת תכנית המאה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן