צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מוסר כפול: היועמ"ש מתנגד לפסילת ח"כ יזבק והרשימה המשותפת

מנדלבליט דחה את העתירות לפסילת יזבק למרות שורת התבטאויותיה הקיצוניות: "במקרה דנן לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" של ראיות חד משמעיות לשם פסילתה". היועמ"ש גם דחה עתירה לפסילת הרשימה המשותפת. עוצמה יהודית: "אכיפה הבררנית"
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, דחה הערב (שני) את עתירת עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת והודיע לוועדת הבחירות שהוא מאשר את התמודדותה של חברת הכנסת היבא יזבק לכנסת. "במקרה דנן לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" של ראיות חד משמעיות, ברורות ומשכנעות, הנדרשות לפי פסיקת בית המשפט העליון לשם פסילתה מלהתמודד בבחירות לכנסת".

מטעמו של היועמ"ש נמסר במכתב כי: "בפתח העמדה מבהיר היועץ המשפטי לממשלה, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, כי בהתאם להוראתו הברורה של חוק היסוד, אין מקום בכנסת ישראל למי שתומך במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל. בכלל זה, אין מקום בכנסת ישראל גם למי שתומך בפגיעה בחיילי צה"ל, במסגרת מאבק מזוין של ארגון טרור נגד מדינת ישראל".

"עוד מבהיר היועמ"ש, כי הוא סבור שחלק מן הראיות שהוצגו הן התבטאויות חמורות ומעוררות שאט-נפש, לרבות כאלה שמהן משתמעת הזדהות עם מחבלים נפשעים אשר ביצעו פעולות טרור ורצחו אזרחים ישראלים רבים, ובהם ילדים".

בהמשך ההודעה מטעמו של מנדלבליט נכתב כי: "לאחר בחינת הדברים בכובד ראש, היועץ המשפטי לממשלה סבור כי הגם שחלק מההתבטאויות של יזבק, כפי שפורטו בבקשות, מקרבות אותה קירבה של ממש לרף הפסילה, הרי שלנוכח הצהרותיה והבהרותיה בפני ועדת הבחירות, אין מדובר בתשתית אשר מצדיקה את פסילתה, בהתאם לאמות המידה הנוקשות שנקבעו בפסיקת ביהמ"ש העליון".

"זאת בפרט, לאחר שיזבק הבהירה בתצהיר שהגישה לוועדת הבחירות כי היא מתנגדת לאלימות, ואף הבהירה בהמשך באופן מפורש כי היא לא קראה ולא התכוונה לפגיעה באזרחים או בחיילי צה"ל. כל זאת, בשים לב לכמות המועטה של הראיות המהותיות, פרישתן בזמן, היעדר ביסוס בדבר פעילות חוזרת ונשנית, ובפרט כאמור – הבהרות והצהרות מפורשות של יזבק, המגובות בתצהירים אישיים, לצד החרטה שהביעה על חלק מההתבטאויות החמורות, וההסברים שנתנה ביחס לאחרות".

"לפיכך, סבור היועץ המשפטי לממשלה כי במקרה דנן לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" של ראיות חד משמעיות, ברורות ומשכנעות, הנדרשות לפי פסיקת בית המשפט העליון לשם פסילתה מלהתמודד בבחירות לכנסת".

בעוצמה יהודית תוקפים בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה בעקבות החלטתו להמליץ שלא לפסול מהתמודדות לכנסת את ח"כ היבא יזבק ואומרים כי "הגיע הזמן לשים סוף לקרקס ולאכיפה הבררנית: יש להדיח את מנדלבליט מתפקידו. אותו יועץ משפטי שהמליץ לפסול את מיכאל בן ארי, את בנצי גופשטיין ואת ברוך מרזל עושה איפה ואיפה ומתאמץ ככל יכולתו להלבין תומכת טרור מובהקת, על אף ראיות חד משמעיות וברורות".

"למרות שיזבק מבהירה למנדלבליט כי היא עומדת מאחורי רוב אמירותיה, הוא נותר איתן בעמדתו להכשיר את מחבקת המחבלים – לא צריך להישאר דקה אחת נוספת בעמדתו. יש להדיח אותו עוד היום. הגשנו לועדת הבחירות וליועץ המשפטי לממשלה מאסה קריטית של עשרות ראיות המעידות על תמיכתה בטרור ובמחבלים, אולם היועץ התעלם מכל אלה".

עוד אומרים בעוצמה: "חוץ מיזבק, מנדלבליט שוב הכשיר רשימה שלמה של תומכי טרור מובהקים: עודה, טיבי, שחאדה ועוד ועוד. למעשה, מנדלבליט מבהיר כי תמיכה בטרור נגד מדינת ישראל היא אינה עילת פסילה".

כתבות קשורות

ירידה בטמפרטורות – בהרים ייעשה מעט קריר • האזינו לתחזית

מחר: יוסיף להיות חם מהרגיל. ביום שני ירידה בטמפרטורות. ביום שלישי מעט קריר באזור ההרים. ביום רביעי טמפרטורות ‏רגילות לעונה. ביום חמישי טמפרטורות נמוכות מהרגיל ומעט קריר בהרים. ביום שישי ושבת עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל

מפחיד: מיד לאחר השבעת ממשלתו של בנט – תקודם חקיקה בשורת נושאי דת ומדינה

הממשלה שעתידה לקום מחר בשעות אחר הצהריים צפויה להמיט אסון רוחני על המדינה. על פי ההסכם שנחתם בין ראשי הקואליציה העתידית הם יקדמו בתוך שישים יום מרגע ההשבעה שורת חוקים בנושאי דת ומדינה. בין היתר בנושא הרבנות, הגיור וחוק הגיוס

21 תגובות

 1. מנדלבליט יפסול את נתניהו, בן ארי, גופשטיין וכל מי שאינו מתאים לאימאם אהרון ברק, ויכשיר את כל שונאינו ומבקשי רעתינו,

 2. לאור הדברים אני מציע לנתניהו שיביע חרטה על הדברים שלכאורה קושרים אותו עם שוחד ויבהיר בתצהיר שהוא לא התכוון ובכך תם ונשלם .
  נראה שאם מנדלבליט היה מתמודד לכנסת ללא ספק היה מספר אחד אחרי יזבק …. יזבל …

 3. אבל מי שיגיד שהיועץ המשפטי פועל למעשה בשרות אויבי ישראל , יוכנס מיידית למאסר , כי אמירה שהוא פועל למעשה בשרות אויבי ישראל נחשבת כקריאה לרציחתו .
  אז בגלל זה אל תגידו שהוא פועל למעשה בשרות האויב.

 4. שיאן הטירוף בישראל, כה זה שרוצים להגיע לביהמ"ש העליון, צריך לרצות את השמאל,, איכס בבעעעעעהההה כל פעם מחדש,עוד מעט יוציא חוות דעת למה צריל לשחרר את רוצחי משפחת פוגל,שהרי כדברי המנוולת יזבק, הם נלחמו מלחמה לגיטימית, משוגע, דפוק במוח איבדו צלם אנוש, מרחמים על אכזרים, ולכן מתאכזרים על רחמנים הנרצחים

 5. מנדלבליט הוכחת חד משמעית שהרפש והצביעןת ממסדרונות הפרקליטות כבשה את כל מחשבותיך. איבדת כל דעה עצמאית ואתה פוסק את פסיקותיך לפי הנורמות של האליטה ששולטת במערכת המשפט ובתקשורת.
  אל תדאג אתה עוד תשלם ביוקר על הצביעות שלך. אם חשבת שאתה סולל את דרכך לבית המשפט העליון אתה טועה. חתיכת נבל
  כיפתך מעידה על כך שדת הציונות חשובה יותר מדת היהדות מבחינתך.

 6. אדם שיצרו מתגבר עליו ילבש שחורים ויתעטף שחורים וילך למקום שאין מכירים בו ויעשה את העברה – ולא יעשה אותה בגלוי כאן באתר ועוד יתגאה בה!

 7. מנדלבליט חושש לחייו אם יתנהל אחרת סופו יותר גרוע ממאסר עולם עם עבודת פרך בצפון קוריאה. הוא פשוט מסכן שמסכן את כולם.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן