השר יריב לוין שמתלווה לראש הממשלה אמר כי, "אני מאוד מקווה שאנחנו נהיה עדים לאירוע היסטורי משמעותי". גורמים שהשתתפו בפגישה עם הנשיא: "המנהיגים שוחחו על התוכנית, אך רוב הפגישה התמקדה באיראן". דיווח: מדינות ערב יפרסמו הודעת תמיכה

השר יריב לוין שמתלווה לראש הממשלה בנימין נתניהו לביקורו המדיני בוושינגטון והשתתף הערב בפגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בבית הלבן אמר כי, "פגישת הנשיא טראמפ ורה"מ נתניהו, שנכחתי בה, התקיימה באווירה ידידותית חמה. נידונו בה שורה של נושאים, בראשם המאבק כנגד הגרעין האיראני. כמו כן עלה נושא תכנית השלום של הנשיא טראמפ, שתוצג מחר, ואני מאוד מקווה שאנחנו נהיה עדים לאירוע היסטורי משמעותי".

גורמים בפמליית ראש הממשלה אמרו כי זו הייתה "פגישה מצוינת". לדבריהם,"המנהיגים שוחחו על התוכנית שתוצג מחר אך רוב הפגישה התמקדה באיראן. כמו כן שוחחו על הצורך לבלום את התוקפנות האיראנית, על מאמציה של איראן להתגרען ועל הצורך להמשיך את הלחץ בכל החזיתות".

כמו כן, הגורמים טענו כי השניים דנו גם בבית הדין הבינלאומי, ועל "הניסיון להאשים את ישראל ומדינות דמוקרטיות אחרות בפשעי מלחמה", ושוחחו באריכות גם על "חיזוק ההרתעה וההשפעה האמריקנית בעקבות חיסול סולימאני וההזדמנויות שנוצרו באזור". מנגד, גורם שהשתתף בפגישה אמר כי "המילה סיפוח לא הוזכרה בפגישת נתניהו וטראמפ".

בתוך כך, ב'חדשות 13' דווח כי מדינות המפרץ אינן צפויות להתנגד לתוכנית השלום האמריקנית, אלא לפרסם הודעה תמיכה בה ולהודיע כי מדובר ב"התחלה טובה". בכיר ערבי מאחת ממדינות המפרץ אמרכי למרות הודעת התמיכה הצפויה מצד המדינות, אם במסגרתה ארה"ב תאפשר לישראל לספח חלקים בגדה המערבית באופן מיידי, הם ייאלצו להתנער ממנה.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הודיע היום למצרים כי הרשות הפלסטינית תניח לתושביה להביע את סירובם לעסקת השלום בדרכם. הוא אמר לחברי הוועד המרכזי של פת"ח כי "ניצבים מולנו ימים קשים ועלינו לשאת בתוצאות הסירוב, יהיו אשר יהיו". בערוץ אל-מיאדין דווח שבשיחות סגורות עם בכירי הפת"ח אמר אבו מאזן: "אנחנו צריכים להסלים את ההתנגדות בכל הנקודות ולהמריץ את הצוותים הצעירים בתנועה לא לצאת מהרחובות".

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות הטורקית 'אנאדול', אבו מאזן סירב לשוחח עם טראמפ בימים האחרונים. בכיר פלסטיני אמר לסוכנות כי היו ניסיונות מצד טראמפ לארגן שיחה אך אבו מאזן דחה אותם. "כשסרבתי לדבר עם טראמפ איימו עליי שאני אשלם מחיר גדול על ההתנהגותי אותה תארו כטיפשות", אמר אבו מאזו. "המצב לא יישאר כמו שהיה. אני לא אהיה בוגד. מי מהארגונים הפלסטינים שרוצה להיות איתנו נברך אותו ומי שלא נאמר לו שמקומו לא כאן. טראמפ רוצה לכפות עלינו דבר שאנחנו לא רוצים בו".