למרות הודעת משרד הפנים כי תתאפשר יציאה של ישראלים לסעודיה, שר החוץ של סעודיה הנסיך פאייסל בן פרחאן, הבהיר כי אזרחים ישראלים לא מוזמנים להגיע לממלכה. פרחאן אמר כי "אין לנו יחסים עם מדינת ישראל, ומחזיקי דרכון ישראלים לא יכולים לבקר כאן, נכון לעכשיו".

בניגוד לצו שעליו חתם שר הפנים אריה דרעי, הבהיר היום (שני) שר החוץ של סעודיה כי אזרחים ישראלים לא יכולים להיכנס לממלכה. "המדיניות שלנו קבועה", צוטט הנסיך פייסל בן-פרחאן בסוכנות הידיעות רויטרס. "אין לנו יחסים עם מדינת ישראל ובעלי דרכונים ישראליים לא יכולים להיכנס בימים אלה".הנסיך בן פרחאן הוסיף ש"כשהסכם שלום ייחתם בין הפלסטינים והישראלים, אני מאמין שנושא המעורבות הישראלית באזור יהיה על השולחן".

עד כה אישר משרד הפנים יציאה לסעודיה רק לערביי ישראל. הצו שעליו חתם השר דרעי אמור היה להרחיב את ההיתר גם ליהודים המעוניינים לנסוע לממלכה לצורך עסקים. ההחלטה לחתום על הצו, לפי הודעת משרד הפנים, הייתה מתואמת עם גורמי הביטחון, עם משרד החוץ, המטה לביטחון לאומי ועם שאר הגורמים הרלוונטיים.

כזכור, שר הפנים, אריה דרעי, חתם אתמול (ראשון) לראשונה על צו המאפשר היתר יציאה של ישראלים לסעודיה, וזאת בהתאם לסמכותו לפי סעיף 7 לחוק הכניסה לישראל. ממשרד הפנים נמסר כי "ההחלטה מתואמת עם גורמי הביטחון, עם משרד החוץ, המל״ל ועם שאר הגורמים הרלוונטיים".

היציאה תתאפשר בשני מקרים: יציאה לצורכי פולחן דתי בתקופת החאג׳ וקיום מצוות העומרה. יציאה לצורכי השתתפות בפגישות עסקיות או לשם חיפוש השקעות לתקופה של עד 9 ימים. וזאת בתנאי שהמבקש הסדיר את כניסתו לסעודיה ומחזיק בהזמנה מגורם רשמי. יצוין כי מתן ההיתר לסעודיה, מותנה בכך שאין מניעה ליציאת המבקש מכל גורם אחר.