מליאת הכנסת צפויה לאשר את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות מפני העמדה לדין שהגיש ראש הממשלה. יו"ר הכנסת יחרים: "אני לא צריך להיות חלק מהתעמולה של האופוזיציה". הדיונים יחלו ב-11 וצפויים להסתיים לפני הצגת עסקת המאה

מליאת הכנסת צפויה לאשר היום (שלישי) את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות מפני העמדה לדין שהגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר החלטה להגיש נגדו כתבי אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. על סדר היום של כינוס הפגרה מליאת הכנסת שתחל בשעה 11:00 גם הצהרת אמונים של ח"כ יוראי להב, הודעת הממשלה על מינוי שרים ודיון בשלושה חוקים של הממשלה.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא ינחה את הדיון. כמו כן הוא גם לא ינהל את החלק במליאת הכנסת שיעסוק בוועדת החסינות. אדלשטיין אמר לגורמים בכנסת עימם שוחח, כי כפי שהזהיר מההתחלה, כל הדיונים בנושא החסינות בעת הזאת יהפכו לתעמולת בחירות אסורה. "התנהלתי בממלכתיות אבל אין זה אומר שאני גם צריך להיות חלק מהתעמולה הפסולה של סיעות האופוזיציה על חשבון הכנסת"' אמר.

בסביבתו אומרים כי זה ללא קשר לחרם של בלוק הימין על הדיונים אלא בגלל שהוא סבור כי הקמת הוועדה בתקופת בחירות היא טעות. הסיבה המרכזית היא ההתנגדות שלו לעצם הדיון בתקופת בחירות, התנגדות שאותה הביע לפני שבועיים. אדלשטיין החליט ששני הסגנים שלו, מאיר כהן מכחול לבן וחמד עמר מישראל ביתנו, ינהלו את דיוני המליאה במקומו.

ההערכה היא שהישיבה תהיה קצרה, משום שנציגי כל סיעות הקואליציה החליטו להחרים את הדיון, לפיכך, יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, יביא לאישור המליאה את הבקשה לאישור הקמת הוועדה ובקשתו תאושר פה אחד על ידי נציגי כל סיעות האופוזיציה. גם אילו כל נציגי הקואליציה היו מגיעים לדיון, לא היה להם סיכוי למנוע את הקמת הועדה משום שתומכים בהקמתה 65 ח"כי האופוזיציה.

מליאת הכנסת תיפתח היום ב-11:00, כשההערכה היא שהדיונים צפויים להיגמר יחסית מהר, כשבערב הבמה כולה כבר תהיה לראש הממשלה בנימין נתניהו שייפגש אז עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. אם נתניהו לא ימשוך את בקשת החסינות, הדיונים בוועדת הכנסת יחלו ביום חמישי הקרוב ויכללו סקירה רחבה לעיני המצלמות של היועמ"ש אביחי מנדלבליט על תיקי נתניהו.

כזכור, הוועדה המסדרת בראשות ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי ההחלטה ועדת הכנסת תדון גם בהקמת ייתר הוועדות. בוועדה יהיו חברים 30 חברי כנסת, בדומה להרכב הוועדה המסדרת ובראשות הוועדה יעמוד ח"כ אבי ניסנקורן. כאמור, הקמת הוועדה טעונה את אישור מליאת הכנסת, שטרם כונסה.