ראש הממשלה השוהה בארה"ב צפוי להיגיע למוסקבה לביקור של יום אחד, במהלכו ייפגש עם נשיא רוסיה. טרם ברור האם נתניהו צפוי לחזור לישראל יחד עם נעמה יששכר עם קבלת החנינה. בין לשכתו של נתניהו והקרמלין מתקיימים מגעים לתיאום הביקור

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לעצור מחר למוסקבה לביקור של יום אחד, כאשר במהלכו ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. על פי הדיווחים בין לשכתו של נתניהו והקרמלין מתקיימים מגעים לתיאום הביקור.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "מסתמן שרה"מ נתניהו יטוס ביום רביעי מוושינגטון למוסקבה כדי לעדכן את הנשיא פוטין בההתפתחויות המדיניות ובתוכנית המאה", אך לא צוינה כל תוכנית בעניינה של יששכר.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי לאחר שאתמול אישרה הוועדה הרוסית את בקשת החנינה של נעמה יששכר, המרצה עונש מאסר בכלא הרוסי, מושל מוסקבה חתם היום (שלישי) על הבקשה וכעת נותר רק שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין יאשר את החנינה, כדי שהישראלית תשוחרר מהכלא.

אתמול, קיבלה הועדה שדנה בבקשת החנינה של יששכר את בקשתה. מטעם צוות ההגנה של נעמה יששכר נמסר: "נעמה, קרוביה ועורכי דינה מקווים כי הנשיא פוטין יקבל בהקדם את ההחלטה על מתן החנינה לנעמה יששכר, בהתאם לסמכותו החוקתית".

מוקדם יותר, אישר הקרמלין שהוגשה באופן רשמי בקשת החנינה של נעמה יששכר, ובהודעה נטען כי מתקיימים מאמצים להביא את הבקשה לנשיא בהקדם האפשרי. דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, אמר כי: "קיבלנו בקשה אישית בכתב, בקשה המיועדת לראש המדינה. כרגע, אנו מבצעים את כל ההליכים המשפטיים כדי שהנשיא יוכל לקבל את החלטתו כבר בעתיד הקרוב".