צילומים: פלאש 90

עסקת המאה: ארה"ב תכיר בהתיישבות, ישראל תסכים להקפאה של 4 שנים

המסמך המלא של תוכנית השלום האמריקנית נחשף: הכרה בהתנחלויות, משא ומתן של ארבע שנים, תוכנית שבסוף דרכה אם ימולאו תנאיה – תוקם מדינה פלסטינית שבירתה במזרח ירושלים. מה ישראל תקבל ומה ישראל תיתן? • המסמך ההיסטורי

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

הבית הלבן פרסם הערב את פרטי תוכנית השלום האמריקנית, לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חשף את עיקריה במסיבת עיתונאים בוושינגטון. התוכנית המוצעת כוללת כינון של שתי מדינות – ישראלית, ומדינה פלסטינית עתידית – כאשר ירושלים תישאר בירתה הלא מחולקת של ישראל. עם זאת, בירת המדינה הפלסטינית תוקם במזרח ירושלים, שם תוצב גם שגרירות אמריקנית.

התכנית מפורטת לאורך 80 עמודים, כאשר 50 מהם מציגים את המתווה הפוליטי שהוצג הערב, ו-30 נוספים מתייחסים לתכנית הכלכלית שהוצגה בחודש יולי האחרון. במסגרת העסקה, הנשיא טראמפ אימץ מפה המציגה את שתי המדינות, לפיה המדינה הפלסטינית תכפיל את השטח שבבעלותה כיום ותחובר באמצעות כבישים, גשרים ומנהרות.

על פי המפות שפורסמו בתוכנית, ההתנחלויות המבודדות יישארו בריבונות ישראלית כמובלעות שלצה"ל תהיה גישה אליהן ויחוברו בכבישים נפרדים. מדובר, לפי המפה, בהתנחלויות איתמר, יצהר, חרמש, מבוא דותן, אלון מורה, ברכה, עטרת, מעלה עמוס, מיצד (אספר), כרמי צור, תלם, אדורה, נגוהות, בית חגי ועתניאל. בתוכנית עצמה נקראות ההתנחלויות "קהילות".

התוכנית כוללת ישראל תקבל הכרה אמריקנית והחלה של החוק הישראלי בבקעת הירדן וצפון ים המלח, בכך ייקבע גבולה המזרחי. ישראל מקבלת הכרה אמריקנית בהחלה לאורך זמן של שטחים בעוטפים את היישובים ומאפשרים את התפתחותם. רוב המאחזים הבלתי מורשים נכללים בשטח שיצורף לישראל ועל כן יישארו במקומם. ארה"ב מכירה בריבונות הישראלית בירושלים. בירת מדינת פלסטין העתידית תהיה במזרח ירושלים.

בכדי שהפלסטינים יקבלו מדינה הם יצטרכו להתחייב לפירוק חמאס מנשקו, פירוז עזה, ויתור על זכות השיבה, הכרה בישראל כמדינה יהודית, הכרה בגבולותיה החדשים של ישראל, הכרה בירושלים כבירת ישראל, הסכמה לשליטה צבאית ממערב לירדן, הפסקת העברת משכורות למחבלים והפסקת ההסתה במערכת החינוך. הפלסטינים יקבלו מענק של 50 מיליארד דולר ל"מדינה הפלסטינית החדשה".

במסגרת התוכנית ישראל תיאלץ להקפיא את התרחבות הבנייה בהם למשך ארבע שנים. תהיה שיבה של פליטים פלסטינים ל"מדינה העתידית" + "קרן פיצויים נדיבה". בירושלים, השטחים שממזרח לגדר ההפרדה ומחוצה לה יהיו פלסטיניים, ואלו שממערב – ישראליים. שטח חולות חלוצה שבנגב, מדרום מזרח לרצועת עה – יוקצה לפלסטינים ויסופח לרצועת עזה, אם תוקם מדינה פלסטינית.

בתוך כך, הנשיא טראמפ צייץ בטוויטר בעעברית הערב את מפת התוכנית וכתב: "תמיד אעמוד לצד מדינת ישראל והעם היהודי. אני תומך בחוזקה בבטיחותם ובטחונם ובזכותם לחיות במולדתם ההיסטורית. הגיע הזמן לשלום!". נשיא ארה"ב צייץ גם בערבית וצירף את המפה: "כך תיראה מדינת פלסטין העתידית ובירתה באחד מחלקיה של מזרח ירושלים".

תוכנית השלום – עסקת המאה by מערכת Jdn on Scribd

4 תגובות

זה לא יקרה לעולם.
ועד קץ הישועה שלום לא יהיה עם מחבלים כאלה.

למה צריך לתת לערבים אחוזה בתוך ארץ ישראל? בשביל גוי שבת יש כבר את הסודנים ושאר ההומלס

הלואי שיהיה כבר שלום

אני לא מאמין למה שאני רואה כמעט שלי ממדינת ישראל הקיימת שתכלס מיושבת חלק גדול ממנה רוצים לתת לפלסטינים להקים מדינה בתוך ארץ ישראל אם עד היום מדינת ישראל יכלה לשמור על עצמה מעוטף כנראה שהיא כבר עכשיו תחוסל לא יתכן שבתוך המדינה הפלסטינית יהיו כחמישה עשר מובלעות שהם כוללות בסך הכל עשרות אלפי מתיישבים וזה יהיה צחוק כשיגידו לנו אנחנו נמשיך לחיות בכיף באזורים שלנו זה הבדיחה הכי עצובה ששמענו זה פרדוקס שתהיינה חלק ממדינת ישראל במדינה פלסטינית החלק הקטן הזה יעבד תוך 4 שנים והבדיחה יפה שחמאס ירד מנשקו זה משהו שיהיה רק בחלום והמשפט אין שלום עם ערבים אל תתנו להם רובים ישאר לעולמים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן