ראש ממשלת בריטניה שוחח עם נשיא ארה"ב ואמר ש"העסקה יכולה להיות צעד חיובי לשלום". האיחוד האירופי: "נכון לעבוד לקראת חידוש משא ומתן משמעותי - האיחוד ילמד ויעריך את ההצעה". רוסיה: "וושינגטון היא לא זו שקובעת, צריך לשמוע את שני הצדדים"

בריטניה היא הראשונה לתמוך בתוכנית השלום שהציג הערב בבית הלבן נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, שוחח עם טראמפ ואמר כי העסקה "יכולה להיות צעד חיובי לשלום בין ישראל לפלסטינים". דומיניק ראב, שר החוץ הבריטי, בירך על תוכנית השלום האמריקנית וציין שמדובר בהצעה "רצינית".

באיחוד האירופי פרסמו תגובה פושרת שבה טענו כי הדרך היחידה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא רעיון שתי המדינות: "האיחוד האירופי נכון לעבוד לקראת חידוש משא ומתן משמעותי לפתרון כל הסוגיות העומדות על הפרק ולהשגת שלום צודק לטווח ארוך", נמסר. "האיחוד דוחק בשני הצדדים להציג התחייבות כנה לפתרון שתי המדינות".

שר החוץ של האיחוד האירופי ג'וזף בורל התייחס לפרסום התוכנית ואמר כי "היוזמה האמריקנית מספקת הזדמנות לפתוח מחדש במאמצים החשובים והדחופים לקראת מו"מ והשגת פתרון אפשרי לסכסוך הישראלי-פלסטיני". לדברי בורל, "האיחוד ילמד ויעריך את ההצעה. הדבר ייעשה על בסיס עמדתו של האיחוד האירופי והמחויבות המשותפת להגעה למשא ומתן ולחתירה לפתרון שתי המדינות".

משרד החוץ הרוסי פרסם הודעה משלו שבה נקבע: "וושינגטון היא לא זו שקובעת, צריך לשמוע את שני הצדדים, הישראלים והפלסטינים. מוסקווה אינה צד בסכסוך". סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנו קרא לישראל ולפלסטינים לנהל מו"מ ישיר, כדי למצוא פשרה שתהיה מקובלת עליהם. "אנחנו לא יודעים אם ההצעה האמריקנית מקובלת על שני הצדדים או לא, אנחנו חייבים לחכות". הוא הוסיף שמוסקבה "תלמד" את פרטי העסקה.

קאנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מברך על התוכנית שתביא מומנטום לתהליך שתקוע כבר זמן רב מדי. אנחנו קוראים לצדדים להתחיל במשא ומתן להשגת שתי מדינות על בסיס התוכנית ובהנהגת ארצות הברית"