משרד החוץ הסעודי הגיב לתוכנית השלום ש"מעודדת את הצדדים לפתוח במשא מתן ישיר בתיווכה של ארצות הברית". מלך סעודיה שוחח עם אבו מאזן. האיחוד האמירויות: "מעריכים את התוכנית האמריקנית". קטאר: "מעריכים את המאמצים האמריקניים"

משרד החוץ הסעודי הגיב לתוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וקרא לישראל ולפלסטינים לפתוח במשא ומתן ישיר בהקדם: "הממלכה רואה בעין יפה את מאמציו של ממשל ושל הנשיא טראמפ לפתח תוכנית שלום מקיפה בין המדדים הישראלים והפלסטינים ומעודדת את הצדדים לפתוח במשא מתן ישיר בתיווכה של ארצות הברית". יועצו של טראמפ, אבי ברקוביץ', צייץ בתגובה: "תודה לך, סעודיה".

מלך סעודיה סלמאן בן עבד אל-עזיז שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמר לו כי "עמדתנו כלפי הסוגיה הפלסטינית לא השתנתה, כל הערבים ואנחנו איתכם. יש לפעול לכינון שלום צודק ומקיף. השלום הוא בחירה אסטרטגית שיביא לפתרון קבע שיגשים את זכויות העם הפלסטיני". ממשרד החוץ נמסר עוד כי, "אנו קוראים לצדדים לפתור כל אי הסכמות על היבטים שונים של התוכנית דרך משא ומתן, על מנת להתקדם בתהליך השלום ולהשיג הסכם שמגשים את שאיפותיהם וזכויותיהם של הפלסטינים".

שגריר איחוד האמירויות בוושינגטון, יוסף אל-עתיבה, שנכח באירוע הצגת התוכנית בבית הלבן, אמר: "אנו מעריכים את תוכנית השלום האמריקנית. זו יוזמה רצינית שמטפלת בסוגיות רבות שנתקעו". עוד אמר כי איחוד האמירויות "מעריכה את המאמצים האמריקניים המתמשכים להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים, ומאמינה כי הצדדים יכולים להגיע לשלום ארוך טווח ודו-קיום אמיתי בתמיכה של הקהילה הבינלאומית". באירוע נכחו גם שגרירי בחריין ועומאן.

גם במשרד החוץ המצרי פרסמו הודעה מעודדת וקראו "לישראל ולפלסטינים לבחון באופן מעמיק את החזון האמריקני להשגת שלום ולקיים דיאלוג, בחסות ארצות הברית, למען חידוש המשא ומתן". ממשרד החוץ של קטאר נסמר בתגובה לפרסום התוכנית כי הם "מעריכים את המאמצים האמריקניים למצוא פתרונות לסכסוך הישראלי-פלסטיני, כל עוד הם מקבלים לגיטימציה בין-לאומית".

במשרד החוץ של ירדן פרסמו הודעה מתונה יחסית והיזהרו מפני השלכות של צעדים חד צדדיים מצד ישראל. בהודעה של משרד החוץ הירדני נאמר: "הקמת מדינה פלסטינית עם מזרח ירושלים כבירתה, על בסיס פתרון שתי המדינות, זו הדרך היחידה לשלום ממושך". לדברי שר החוץ של ירדן, איימן א-ספדי, הקמת מדינה פלסטינית עם ירושלים המזרחית כבירתה היא הדרך הבטוחה לשלום.

טורקיה מנגד, הגיבה בתקיפות ומסרה כי תוכניתו של טראמפ "נולדה מתה". בהודעת משרד החוץ בטוויטר נאמר כי מדובר ב"ניסיון להרוג את פתרון שתי המדינות ולספח שטח פלסטיני". עוד נכתב כי בהודעה של משרד החוץ באנקרה: "ירושלים היא הקו-האדום שלנו. לא נאפשר לנקוט צעדים לנתינת לגיטימציה לכיבוש ולתוקפנות של ישראל". באיראן אמרו ש"לא מדובר בתוכנית של שלום ושגשוג – אלא בתוכנית של הטלת סנקציות".

בתוך כך, שגרירות ארה"ב בישראל אסרה על עובדי הממשל ובני משפחותיהם לבקר באזור העיר העתיקה בירושלים, בגדה המערבית וברצועת עזה, וכן אסרה עליהם לנהוג בכבישי הגדה – למעט כביש 443. עוד בהודעה שיצאה מטעם השגרירות: אזרחים אמריקנים שמבקרים בישראל מתבקשים להימנע מהתקהלויות ומאזורים שבהם קיימת נוכחות צבאית ומשטרתית מוגברת.

עסקת המאה – תוכנית השלום • סיקור נרחב בחדשות JDN
רובינשטיין: "אחרי שנים ארוכות של הקפאה, אנחנו בפני עידן חדש"
תוכנית השלום מציעה: חילופי שטחים ואוכלוסיות ביישובי המשולש
נתניהו בוושינגטון: "נביא את החלת הריבונות לאישור הממשלה ביום ראשון"
פומפאו: "תוכנית השלום תצא לדרך, לא משנה מי ינהיג את ישראל"
בריטניה: "צעד חיובי לשלום"; האיחוד האירופי: "הזדמנות לפתוח מחדש"
אבו מאזן זועם: "מזימה שלא תעבור"; מצרים: "ללמוד את ההסכם"
עסקת המאה: ארה"ב תכיר בהתיישבות, ישראל תסכים להקפאה של 4 שנים • המסמך המלא
היועמ"ש על אפשרות לסיפוח בממשלת מעבר: "אבחן זאת משפטית"
בנט: "יש להביא להחלטת ממשלה את הצו להחלת הריבונות" • צפו
נתניהו לטראמפ: "אם הפלסטינים מוכנים, ישראל מוכנה לנהל מו"מ מיד"
טראמפ הציג את 'דיל המאה': "ירושלים תישאר בירת ישראל הלא מחולקת"
ההיסטריה בבית הלבן, העדכונים, הדרמות, ההתפתחויות והתגובות • כל העדכונים