ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס הבוקר 'לתוכנית השלום' שהציג אמש נשיא ארה"ב טראמפ ואמר כי העובדה שארה"ב צריכה להציג תוכנית שלום, וישראל אינה יכולה להכין תוכנית שלום משל עצמה, הוא, "מחדל ישראלי שהתוצאה המעשית שלה היא אפרטהייד"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס הבוקר (רביעי) לעסקת המאה, והזהיר כי התוצאות תהיה מדינת אפרטהייד וכי היא סיימה את חייה באירוע אמש. בראיון 'לרשת ב" אמר: "עצם העובדה שהממשל האמריקאי בכלל הציג תוכנית שלום היא תוצאה של מחדל ישראלי".

אולמרט טען כי, "ישראל היא מדינה חזקה ורבת עוצמה שהייתה צריכה להכין תוכנית שלום משל עצמה, שעונה על הצרכים האמיתיים שלנו, שהעיקרי שהם הוא להתנתק מהפלסטינים. התוכנית הזאת מציעה את ההפך הגמור. היא מציעה סיפוח חד צדדי, שהתוצאה המעשית שלה היא אפרטהייד".

ראש הממשלה לשעבר הוסיף: "התוצאה המעשית של התוכנית היא מדינה שבה התושבים היהודים נהנים מזכויות מלאות ותושבים אחרים לא. המשמעות של ההבחנה הזו היא מדינה שבה יש שני סוגי אזרחים"

לשאלה לגבי העובדה שהתוכנית מחייבת את הפלסטינים לוויתצורים מסויימים, כמו הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית, פירוק חמאס מנשקו והפסקת התשלום למחבלים, אמר אולמרט כי התנאים האלה יתממשו כשיהיה שלום. "זאת רשימה של תנאים שכל צד בא איתם למו"מ. כאן מכתיבים את התנאים".

לסיום נשאל על כך שהפלסטינים תמיד סירבו להצעות הישראליות, בהן במו"מ שנערך באנאפוליס בתקופת ממשלתו ואמר כי, "אבו מאזן מעולם לא אמר וגם היום לא אומר, שהוא דחה דחה את הרעיונות שכמעט הגיעו לכלל סיכום בינו לביני. זה לא התממש בגלל כל מיני סיבות, בין היתר כי לא המשכתי לכהן כראש ממשלה ולא יכולנו להמשיך את המו"מ הזה".

עסקת המאה – תוכנית השלום • סיקור נרחב בחדשות JDN
ראש המועצה האזורית שומרון: לא נסכים למצב בו ישובים יישארו מבודדים"לוין: "החלטת הסיפוח לא תאושר ביום ראשון הקרוב בגלל היערכות היועמ"ש"גרינבלט: "אם יבחר נשיא דמוקרטי בארה"ב – תוכנית השלום תהיה בסכנה"קושנר: "לא חושב שישראל תספח את בקעת הירדן וההתנחלויות ביום ראשון"
רובינשטיין: "אחרי שנים ארוכות של הקפאה, אנחנו בפני עידן חדש"
תוכנית השלום מציעה: חילופי שטחים ואוכלוסיות ביישובי המשולש
נתניהו בוושינגטון: "נביא את החלת הריבונות לאישור הממשלה ביום ראשון"
פומפאו: "תוכנית השלום תצא לדרך, לא משנה מי ינהיג את ישראל"
בריטניה: "צעד חיובי לשלום"; האיחוד האירופי: "הזדמנות לפתוח מחדש"
אבו מאזן זועם: "מזימה שלא תעבור"; מצרים: "ללמוד את ההסכם"
עסקת המאה: ארה"ב תכיר בהתיישבות, ישראל תסכים להקפאה של 4 שנים • המסמך המלא
היועמ"ש על אפשרות לסיפוח בממשלת מעבר: "אבחן זאת משפטית"
בנט: "יש להביא להחלטת ממשלה את הצו להחלת הריבונות" • צפו
נתניהו לטראמפ: "אם הפלסטינים מוכנים, ישראל מוכנה לנהל מו"מ מיד"
טראמפ הציג את 'דיל המאה': "ירושלים תישאר בירת ישראל הלא מחולקת"
ההיסטריה בבית הלבן, העדכונים, הדרמות, ההתפתחויות והתגובות • כל העדכונים