יממה אחרי פרסום 'עסקת המאה': לראשונה הליכוד מוביל עם 35 מנדטים מול 33 מנדטים בלבד לכחול לבן • גוש הימין מוביל אך הפלונטר הפולטי עומד בעינו כאשר לאף אחד מהגושים אין 61 • וגם מה דעתם של מצביעי כחול לבן על 'עסקת המאה'

סקר ראשון שמתפרסם הבוקר (רביעי) אחרי פרסום 'עסקת המאה' טורפת את הסקרים לקראת בחירות 2020, לראשונה במערכת הבחירות הליכוד חוזר להוביל, גוש הימין מוביל אך לא מגיע ל 61 מנדטים.

הסקר המלא: הליכוד עם 35 מנדטים, ואילו כחול לבן יקבל 33, הרשימה המשותפת נשארת עם 13, העבודה -גשר-מר"צ עם 9 מנדטים, ש"ס יורדת ל – 8, יהדות התורה 8, יהדות התורה מתחזקת ל – 8, ישראל ביתנו יורדת ל – 7 מנדטים בלבד, ומפלגת עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה, וזוכה לתמיכה של 1.3% בלבד.

ע"פ הסקר שנערך ע"י מכון 'דיירקט פולס': לראשונה גוש הימין חרדים מוביל עם 58 מנדטים, כשגוש השמאל זוכה ל 55 מנדטים, וישראל ביתנו עם 7.

בנוסף נבדק בסקר: כיצד תתמודד כחול לבן עם כוונת נתניהו ליישום התכנית באופן מיידי? המספרים מראים כי מה שנתפס כאיחוד של בוחרי שמאל מרכז וימין – הופך עתה למורכב מאוד, שליש מבוחרי כחולבן תומכים בתוכנית וביישומה – או באופן מיידי או מיד לאחר הבחירות, בעוד שני שליש אחרים (!) ממצביעי המפלגה סבורים כי אסור ליישם את התוכנית בלי הסכמות מוקדמות של הפלסטינים. ובשורה התחתונה: כל עמדה שתנקוט כחול לבן בימים הקרובים סביב הסוגיה, עלולה לכרסם בתמיכה בה – או מימין או משמאל.

הסקר המלא בקרב מצביעי כחול לבן: 62.4% השיבו כי הם סבורים שאסור למדינת ישראל ליישם את חלקה בטרם יסכימו גם הפלסטינים לתוכנית, מנגד 12.8% השיבו כי יש ליישם את התוכנית באופן מידי עוד לפני הבחירות. ו 24.8% השיבו כי יש לאשר את התוכנית מידית אך להחיל ריבונות רק לאחר הבחירות.

הסקר המלא בקרב כלל המדגם: 31.2% השיבו כי הם סבורים שאסור למדינת ישראל ליישם את חלקה בטרם יסכימו גם הפלסטינים לתוכנית, מנגד 52.4% השיבו כי יש ליישם את התוכנית באופן מידי עוד לפני הבחירות. ו 16.4% השיבו כי יש לאשר את התוכנית מידית אך להחיל ריבונות רק לאחר הבחירות.

לסיכום נבדק מה עמדת כלל הציבור מימין ומשאל על 'עסקת המאה' שהוצגה אמש: 66.9% השיבו כי מדובר בתוכנית הטובה ביותר שישראל יכולה לקבל, מנגד 15.7% השיבו כי הם מתנגדים לתוכנית הרעה למדינת ישראל. ו 17.4% השיבו כי אין להם עמדה בנושא.