Share on whatsapp

Miriam Alster/Flash90

מבקר המדינה: "בכוונתי לבדוק את תקציב וועדת הבחירות, לאן הלך הכסף"

מבקר המדינה ציין כי לאחר 3 מערכות בחירות ברצף ותקציב של קרוב למליארד שקל מצריך בדיקה: "נבדוק לאן הלך הכסף". מגיב למתקפות נגדו: "את המבקר יש לשפוט לפי דוחותיו". על סגירת האגף למניעת שחיתות: "מציע למבקרים לבדוק מה היו התוצרים של האגף"
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, התייחס היום (רביעי) לתקציב וועדת הבחירות המרכזית וציין כי לאחר 3 מערכות בחירות ברצף ותקציב של קרוב למליארד שקל מצריך בדיקה: "בכוונתי לבדוק את תקציב וועדת הבחירות המרכזית, לאן הלך הכסף", את הדברים אמר בראיון לועידת איגוד התאגידים העירוניים בהרודס אילת.

אנגלמן התייחס לסערות מאז כניסתו לתפקיד ועל כוונתו להחיל מדיניות של מתן ביקורת חיובית: "אגיד ראשית שיש בחוק התייחסות לכך. יש שאלה באתיקה בהליך הביקורת וכשהוא מוצא שאין ליקויים אז מחובתנו לשקף את עבודת הביקורת. אמירה שנייה מתייחסת לעניין שחוק מבקר המדינה קבע שכאשר יש ביקורת ראויה לציון המבוקר יש לציין זאת. מצד אחד יש לבקר ומצד שני לתת זרקור על ביקורות חיוביות".

על תהליך בחירתו אמר כי, "אני מבקש להזכיר שמבקר המדינה נבחר תחת חוק יסוד בהצבעה חשאית. כך אני נבחרתי וכך נבחרו קודמיי. ביקורת המדינה עוסקת בנושאים של מנהל תקין ומניעת שחיתות. לצד זאת קיימת חשיבות רבה לגיוון בסוגי הביקורות. אני מכבד מאד את נשיא המדינה אך את המבקר יש לשפוט לפי דוחותיו. הדוחות שלנו יוגשו לכנסת לפי חוק, יפורסמו לציבור, יכללו המלצות רבות וליקוים רבים וגם נושאים ראויים לציון לחיוב. הדוחות מכילים הרבה מאד ממצאים וידברו בעד עצמם"

בנושא הפסקת פעילותו של האגף לתפקידים מיוחדים (למניעת שחיתות) אמר המבקר, "ראשית כלל חטיבות הביקורת עוסקות מדי יום בנושאים של מנהל תקין וטוהר המידות. אני לא הולך לסגור את האגף אלא בוחנים את המבנה הארגוני של המשרד ובכלל זה גם את הייעוד של האגף. ציינתי כבר את החשיבות בהתמקצעות שלנו במערכות מידע וסייבר. אני מציע למבקרים לבדוק מה היו התוצרים של האגף לתפקידים מיוחדים. מעבר לכך לראשונה אנו נקיים ביקורת של מניעת הונאה ומעילות במשרדי ממשלה וגופים ציבוריים ובכך נבדוק גם את המנגנונים והבקרה שהארגונים מפעילים כדי למנוע מקרים של הונאות ומעילות בארגון".

על דו"ח הגירעון באוצר: "אני לא יכול להתייחס לטיוטות של דו"חות ואני מציע שגם בדו"ח זה נתאזר בסבלנות. סוגית גירעון המדינה היא מאד חשובה והדו"ח יפורסם לציבור כשיגובש באופן סופי. היו בטוחים שאני עובר על כל מילה שיוצאת תחת ידי, לומד אותה, בוחן ובודק ואשר על כן, אכן – כל דו"ח ודו"ח שיוצא ממשרד מבקר המדינה עובר תחת ידי"

מבקר המדינה הודיע כי מתכוון לבדוק את המוכנות לשינויי האקלים ואת יישומם של הדוחות הקודמים. "זה נושא שכל מדינות העולם מתמודדות איתו וכך גם ישראל. אנו חווים כעת סיטואציות שלא חווינו בעבר ואני חושב שזה מצריך התייחסות לביקורת המדינה כראיה צופה פני עתיד. ההתמקדות שלנו תהיה במעקב אחר תיקון המלצות דו"ח מבקר המדינה הקודם".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן