צילום יונתן סינדל / Flash90

בתום הערכת מצב: משטרת ישראל תתגבר כוחות ביום שישי בהר הבית

מחשש להסלמה: בתום הערכת מצב שנערך הבוקר במשטרת ישראל בראשותו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הוחלט על היערכות מיוחדת ותגבור של כוחות המשטרה במהלך תפילות יום השישי בהר הבית מחשש להפרות סדר אלימות

חשש להסלמה: בתום הערכת מצב שהתקיימה היום (חמשי) בראשותו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הוחלט על היערכות מוגברת של המשטרה במהלך תפילות יום השישי בהר הבית. "משטרת ישראל תנקוט ביד קשה כנגד כל כוונה להפר את הסדר ולפגוע בקיומן התקין של תפילות יום השישי", לשון הודעת המשטרה.

כזכור, בעקבות פרסום עסקת המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, דובר צה"ל הודיע אמש (רביעי) כי בהתאם להערכת המצב שמתקיימת בצה"ל באופן רציף, הוחלט על תגבור הכוח הלוחם באוגדת יהודה ושומרון ובאוגדת עזה. התגבור מגיע על רקע החשש להפרות סדר בגלל פרסום תוכנית השלום של הנשיא טראמפ.

התגבור כולל את גדוד הסיור של חטיבת גולני, לצד צוותים מיחידות אגוז ומגלן. צוותי התגבור צפויים להישאר ביו"ש לפחות עד סוף השבוע, למשימות אבטחה בצמתים מרכזיים ובטרמפיאדות וסיכול של אירועים.

לאורך היום נרשמו מספר הפרות סדר מקומיות בבית לחם והסביבה, בהשתפות כמאות פלסטינים בסך הכול. אתמול קיים שר הביטחון, נפתלי בנט, סיור בגזרת יהודה ושומרון, ביחד עם ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, כחלק מהיערכות מערכת הביטחון להצגת תכנית המאה של הממשל האמריקאי. בתוך כך, הנחה השר בנט את הכוחות להיערך לתרחיש של הסלמה מיידית בעקבות הצגת התכנית וכן להתססת השטח בהיעדר שיתוף פעולה מצד הרשות הפלסטינית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן