Yonatan Sindel/Flash90

סקר: רוב הציבור החרדי נגד 'עסקת המאה' הכוללת הקמת מדינה פלסטינית

שליש ממצביעי יהדות התורה וכרבע ממצביעי ש"ס בעד תוכנית הכוללת הכרה במדינת פלסטינית. כשליש מכלל הציבור החרדי חושב שישראל יכולה להסכים לתוכנית. עוד בסקר: רק 68% ממצביעי ש"ס מרוצים מרשימת המועמדים, לעומת 76% ביהדות התורה

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

רק 33% ממצביעי יהדות התורה ו-23% ממצביעי ש"ס סבורים כי על מדינת ישראל להסכים לתוכנית השלום של הנשיא טראמפ הכוללת הכרה במדינת פלסטינית – כך עולה מסקר המכון הישראלי לדמוקרטיה. בסך הכל, רק 29% מהציבור החרדי חושב שישראל יכולה להסכים לתוכנית שלום כלשהי הכוללת הכרה במדינה פלסטינית, לעומת 17% בקרב הציבור הדתי.

על פי הסקר, 23% ממצביעי ימינה סבורים שעל ישראל לקבל את התוכנית למרות המדינה הפלסטינית, 33% ממצביעי הליכוד חושבים כך, לעומת 65% בקרב מצביעי כחול לבן שתומכים בתוכנית, 44% בקרב מצביעי הרשימה המשותפת תומכים בתוכנית טראמפ, בקרב מצביעי ישראל ביתנו 51%, מצביעי העבודה גשר בבחירות האחרונות 67% ואצל מצביעי המחנה הדמוקרטי 79%.

בסך הכל, 45% מהציבור הישראלי סבורים שישראל יכולה להסכים להכרה במדינה פלסטינית במסגרת תכנית שלום כלשהי, לעומת 38% שחושב שאינה יכולה. מחצית מהציבור הישראלי סבורים שהצגת תוכנית המאה בעיתוי הנוכחי היא התערבות מצד ארצות הברית במערכת הבחירות בישראל במטרה לסייע לנתניהו לנצח. רק שליש (33.5%) בימין סבורים כך, לעומת רוב בשמאל ובמרכז (78% ו-69% בהתאמה).

הסקר שאל גם מי ינהל משא ומתן מדיני טוב יותר – רה"מ בנימין נתניהו או יו"ר כחול לבן, בני גנץ? 52% מהציבור היהודי סבורים שאם ייפתח משא ומדן מדיני עם הפלסטינים נתניהו ינהל אותו בצורה טובה יותר, בעוד 20% מאמינים שגנץ יצליח בכך יותר. בקרב הציבור הערבי השיעור הגבוה ביותר (39%) סבורים ששניהם ינהלו את המו"מ במידה דומה של הצלחה.

בתוך כך, מהסקר עולה ש-32% מהישראלים סבורים שחקירות נתניהו הן הנושא העיקרי שישפיע על ההצבעה בבחירות הקרובות לכנסת. רק 21% חושבים שיהיה זה יוקר המחיה והדיור, ואחר כך מצב הביטחון (18%), סוגיות דת ומדינה (10%) ויחסי יהודים-ערבים (7%). עוד עולה מהסקר כי רוב בציבור הישראלי (69%) סבורים כי יום הבחירות צריך להיחשב יום שבתון רק עבור מי שהוכיח שמילא את חובתו האזרחית והצביע.

ככלל, רוב הציבור הישראלי (65%) מרוצה מרשימת המועמדים לכנסת של המפלגה שעבורה הוא מתכוון להצביע. פילוח לפי כוונות הצבעה בבחירות הקרובות מעלה כי מצביעי העבודה-גשר-מרצ הכי פחות מרוצים מרשימת המועמדים של מפלגתם לכנסת עם רק 57%, בימינה שביעות רצון גבוהה בהרבה עם 76%. שביעות הרצון של המצביעי הרשימה המשותפת היא הגבוהה ביותר עם 82%. בש"ס רק 68% מהציבור המצביעים שלה מרוצה מרשימת המועמדים, לעומת 76% ביהדות התורה.

מדד הקול הישראלי נערך על ידי מרכז גוטמן לחקר דעת קהל והמדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה. בסקר, שנערך באינטרנט ובטלפון (השלמות של קבוצות שאינן מיוצגות כראוי במרשתת) בין התאריכים 26-28/1/2020, רואיינו 638 איש ואשה בשפה העברית ו-124 בשפה הערבית, המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית לכלל המדגם 3.7%± ברמת ביטחון של 95%. עבודת השדה בוצעה על ידי מכון מדגם.

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

3 תגובות

 1. האם יש בכלל משמעות לענין אם החרדים בעד תכנית המאה או נגד התכנית? ברגע שהליכוד וכחול לבן בעד הענין סגור

 2. חחחחח מצחיקים.. אתם באמת חושבים שהעסקה כוללת נדינה פלסטינית אפילו טראמפ לא מאמיו לזה הרי ברור שהם לא יסכימו!!!!!! רק צריך לומר משהו לעולם כדי שיסתמו את הפה כול האנטישמים ימש

 3. חחחחח מצחיקים.. אתם באמת חושבים שהעסקה כוללת נדינה פלסטינית אפילו טראמפ לא מאמיו לזה הרי ברור שהם לא יסכימו!!!!!! רק צריך לומר משהו לעולם כדי שיסתמו את הפה כול האנטישמים ימש.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו