אלי שבירו מימין (צילום: דוברות עיריית אריאל), דוד אלחיאני משמאל (צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90)

בעקבות ההתנגדות לעסקת המאה: ראש עיריית אריאל פרש ממועצת יש"ע

ראש העיר אריאל אל שבירו הודיע על פרישתו ממועצת יש"ע בעקבות התנגדותה לעסקת המאה של הנשיא טראמפ: "זו תכנית מצוינת, זו פעם ראשונה שארה"ב מכירה בישובים. יש עוד ראשי רשויות שחושבים כמוני אני מאד מקווה שהם יתחילו להשמיע את קולם"

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

ראש העיר אריאל, אלי שבירו, הודיע היום (שני) כי הוא פורש ממועצת יש"ע וזאת על רקע ההתנהלות בקבלת ההחלטות באשר להתנגדות המועצה לעסקת המאה. "מועצת יש"ע המורכבת מראשי רשויות יו"ש בוחרת לצערי להתנגד נחרצות לתכנית המאה וזאת על אף שראשי רשויות רבים ובינהם אני, תומכים בתכנית וחושבים שהיא נכונה למדינת ישראל ולהתיישבות".

שבירו המשיך ואמר כי, "כשלא נותנים לי ולעיר שאני מייצג ביטוי, כשמקיימים דיון ומקבלים בו החלטות אך לאחר מכן מציגים כלפי חוץ עמדה שונה- אין לי ברירה אלא לעזוב. אני תומך בתכנית המאה ומאמין שריבונות על בקעת הירדן ויישובי יו"ש קודמת לכל. זו התכנית הטובה ביותר שהוצעה לישראל בהובלת ראש הממשלה בנימין נתניהו ואפעל לכך שראשי רשויות נוספים יצטרפו אלי בכדי לקדם את הצלחת התכנית.

בראיון ל'קול ברמה' אמר כי, "זו תכנית מצוינת, זו פעם ראשונה שארה"ב מכירה בישובים ולא ממניעים ביטחוניים. אני מתנגד לחילופי שטחים, אין תכנית מושלמת ועדיין לא בטוח שהפלסטינים יקבלו אותה, אך אם תקום מדינה פלסטינית, הפלסטינים יצטרכו לטפל בטרור ואם הם לא יפעלו כך, לא תהיה מדינה פלסטינית". לדבריו, "יש עוד ראשי רשויות שחושבים כמוני אני מאד מקווה שהם יתחילו להשמיע את קולם".

ראש עיריית אריאל הוסיף וטען בראיון ל'כאן חדשות' שהחלטות המועצה "לא עומדות בקנה אחד עם מה שאני מכיר. צריך לקבל החלטות יחד. התקבלו בשבת האחרונה החלטות שונות ממה שהוצג אתמול בתקשורת. לא הייתי בישיבה במוצאי שבת, אבל הייתי שותף לקבלת ההחלטות. יש שונות גדולה בין הרשויות ביהודה ושומרון". שבירו הוסיף כי התנהלות המועצה פוגעת באינטרסים שלו ושל ראשי רשויות נוספים.

ראש המועצה האזורית הר חברון וחבר מועצת יש"ע, יוחאי דמרי, הגיב לשבירו ואמר כי, "צר לי על פרישתו של חברי אלי שבירו, הוא ראש עיר מכובד ואנו בטוחים שעוד יחזור ויצטרף. לפי דבריו של ידידי ראש עירית אריאל עלינו במועצת יש"ע לעסוק בקידום התשתיות ביהודה ושומרון ואל לנו לעסוק בתכנית המדינית, ועוד לדבריו מדינה פלשתינית היא כמעט עובדה מוגמרת ובקונצנזוס. איני מסכים לכך, ישנו רוב ברור בקרב אזרחי ישראל המתנגדים למדינה פלסטינית ובעד ריבונות, גם תושבי אריאל".

"הקמת מדינה ערבית תשפיע ישירות על ביטחון תושבינו, חיינו ישתנו מקצה לקצה וכל השיקום שעברנו מאז ימי אוסלו הרעים יקרוס. אין נושא מובהק יותר להתאגד ולפעול כנגדו כמו זה, אלו "החיים עצמם. כולנו מתנגדים למדינת טרור שתאיים על נתב"ג, הכור בדימונה וריכוזי אוכלוסיה גדולים. בסרט הזה כבר היינו ולצערי מידי שבוע מקבלים תושבי הדרום היקרים תזכורת כואבת".

"אנחנו לא נגד ראש הממשלה, רובנו חברי ליכוד. ראש הממשלה מוביל בכישרנו מהלך שאם יבשיל יהיה דרמטי והיסטורי! אנו מחזקים את ראש הממשלה להחיל ריבונות כנגד הלחץ הכבד שמופעל עליו מעבר לים. כפי ששמענו מסביבתו ההתנגדות היא טכנית ולא מהותית ולכן חובה לפעול ולא להמתין, אנו קוראים לראש הממשלה "לעשות היסטוריה" כפי שהכריז ערב טיסתו, לעשות את המעשה הנכון והצודק להחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון", דברי דמרי.

שלמה נאמן, ראש מועצה אזורית גוש עציון, אמר כי: "צר לי על דבריו של ידידי ראש עיריית אריאל. מועצת יש"ע קיימה מפגש רציני ומעמיק, שאלי לא הצליח להשתתף בו, והדיון בנושא עדיין לא הסתיים. אמורים להתקיים דיונים נוספים כולל היום אחר הצהריים. ההתנגדות למדינה פלסטינית היא עקרונית אידיאולוגית ואני קצת מופתע שהיא מפתיעה מישהו".

לדברי נאמן, "אני רואה במועצת יש"ע גוף חשוב שמייצג את כלל המתיישבים ומבחינתי זה כבוד וגם שליחות להשתייך אליו. התקופה הזו היא סוערת והמציאות מכניסה אותנו לדיונים שבהחלט נוגעים בעצבים הכי רגישים בגוף האומה. זה הזמן לנהל שיח ולא לפרוש ממנו. כולי תקוה שלאחר מחשבה שנייה אלי שבירו יחזור אלינו. החלת הריבונות ביהודה ושומרון היא הגשמת חלום של דורות שלמים ומטרה נעלה בהחלט כדי לאחד את כולנו".

ראש מועצת יש"ע, דוד אלחיאני, אמר אתמול בראיון ל'כאן חדשות כי "האמריקנים הוליכו אותנו שולל. הייתי בוושינגטון, ישבנו עם בכיר בממשל טראמפ שאמר לנו – 'אם תוך 48 שעות הפלסטינים לא מצטרפים להסכם, אתם יכולים להחיל את הריבונות'". לחיאני הוסיף כי "הנתון העובדתי כרגע הוא שיש אפס ריבונות וללא הסכמת האמריקנים, נתניהו לא יכול לספח מילימטר. צריך לקחת את ההסכם הזה ולזרוק אותו לפח, הוא מהווה סכנה קיומית למדינת ישראל".

"אם היו שואלים לדעתי צריך לקחת את ההסכם ולזרוק אותו לפח", הוסיף. בהתייחס להבטחת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי יביא להחלת הריבונות, אמר לחיאני: "בשבוע שעבר אמרתי לראש הממשלה שהגיע הזמן שמדינת ישראל תקבע מה האינטרסים הלאומיים שלה. להגיד לנשיא טראמפ – 'יקירי אני אוהב אותך, הבטחתי לבוחרים שלי להביא את להחלת הריבונות בבקעת הירדן, צפון ים המלח לפני הבחירות'".

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו