השר לביטחון הפנים החליט בהמלצת מ"מ המפכ"ל למנות את ניצב יגאל בן שלום לראש אגף החקירות והמודיעין, לקדם את אלון אריה לדרגת ניצב ולמנות אותו לראש אגף התנועה וכן לקדם את מוטי לוי לדרגת ניצב ולמנות אותו לתפקיד ראש להב 433

לאחר סבב ראיונות, החליט היום השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בהמשך להמלצת מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, למנות את קצינים חדשים לסגל הפיקוד של משטרת ישראל, בהם לתפקידי ראש אגף החקירות והמודיעין (אח"מ), ראש אגף התנועה וראש יחידת להב 433. זאת לאחר שהחליט להמשיך ולהמתין עם הליך מינוי מפכ"ל קבוע לאחרי הבחירות.

לתפקיד ראש אגף החקירות והמודיעין ימונה ניצב יגאל בן שלום, נשוי ואב ל- 2, מתגורר בהוד השרון, בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במדעי המדינה ובלימודי המזרח התיכון. ניצב יגאל בן שלום משמש כיום כראש יחידת להב ובין תפקידיו האחרונים היה מפקד יאחב"ל בלהב 433. הוא יחליף בתפקיד את ניצב גדי סיסו, שהכריז בחודש שעבר על פרישה מהמשטרה.

לתפקיד ראש אגף התנועה ימונה תנ"צ אלון אריה (יקודם לדרגת ניצב), נשוי ואב ל-3, מתגורר בחדרה, בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני במנהל עסקים. תנ"צ אלון אריה משמש כיום כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים. בין תפקידיו האחרונים היה קצין אג"מ מחוז מרכז, מפקד תחנת נתניה. הוא יחליף בתפקיד את ניצב אבי אדרי, שפרש גם הוא מהמשטרה.

לתפקיד ראש להב 433 ימונה תנ"צ מוטי לוי (יקודם לדרגת ניצב). נשוי ואב ל-3, מתגורר בנס ציונה, בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בלימודי משפט. תת ניצב מוטי לוי משמש כיום כסגן ראש אגף החקירות והמודיעין בין תפקידיו האחרונים היה מפקד יאל"כ בלהב וסגן מפקד מרחב ציון בי-ם. הוא מחליף מחליף ניצב יגאל בן שלום שאמור מונה לראש אגף החקירות והמודיעין.

השר ארדן אמר היום כי, "מיניתי היום קצינים מוכשרים וראויים לתפקידי מפתח במשטרת ישראל. הבהרתי לקצינים בראיונות את הדגש שעליהם לתת לנושאים שנמצאים במרכז המדיניות שקבעתי: המלחמה בפשיעה בחברה הערבית, מאבק בתופעת האלימות במשפחה ואכיפה נחושה כנגד עברייני תנועה סדרתיים ובריונות הכביש. אני מאחל לקצינים הצלחה בתפקידם".

מ"מ המפכ"ל: "משטרת ישראל היא גוף עוצמתי המורכב מהון אנושי איכותי. לתפקידים משמעותיים אלו נבחרו קצינים מצויינים וראויים. בכוונתי להשלים את סבב השיבוצים במשטרת ישראל. סבב מינויים זה הוא המשכו של תהליך משמעותי וחשוב אל מול אתגרים רבים המונחים לפתחה של המשטרה בתקופה הקרובה. מאחל הצלחה רבה לקצינים".