יו"ר ועדת הבחירות השופט ניל הנדל דחה היום את עתירה שהגישו מפלגת עוצמה יהודית נגד מפלגת כחול לבן, באשר לפרסום שלילי של המפלגה נגד הציונות הדתית שהתפרסם בסוף השבוע האחרון, השופט הנדל ציין בתגובה לדחיית העתירה כי אין זה בסמכותו לדון בנושא

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, השופט ניל הנדל, דחה את היום (שני) את העתירה שהגישה מפלגת עוצמה יהודית נגד כחול לבן. בעתירה, ביקשו בעוצמה יהודית מהשופט הנדל להורות לכחול לבן לחדול מהפצת הפרסומים העושים שימוש אסור בדגל המדינה, מבזים אותו ומסיתים נגד הציבור החרד"לי, כפי שעשו בסוף השבוע האחרון בעלוני השבת ובעיתונים שונים.

השופט הנדל דחה את עתירת עוצמה יהודית. הנדל קבע כי ביחס לביזוי הדגל ע"י כחול לבן בכך שהכתימו אותו בצבעי חרדל אין לו הסמכות לדון, אך ביחס לשימוש האסור בדגל, הנדל לא טען לחוסר סמכות, אלא דחה את העתירה בנימוקים שונים.

בעוצמה יהודית תוקפים את החלטת השופט הנדל: "מפתיע לראות שופט בבית המשפט העליון טוען לחוסר סמכות. מעניין מה היה קורה ל'חוסר הסמכות' ואם זו הייתה ההחלטה אם הנדל היה נדרש להכריע ביחס לקמפיין המבזה ומשחית סמלים חילונים. מכל מקום, מצער שיושב ראש ועדת הבחירות שותק מול ההסתה נגד הציבור החרד"לי, ומאפשר לקמפיינים מסיתים ואלימים להתפרסם ללא רסן".

כאמור, ביום שישי האחרון כחול לבן יצאו בקמפיין במגזר הציוני דתי, במודעות שהתפרסמו בעלוני השבת ובעיתוני המגזר נראה דגל ישראל מוכתם בצבע חרדל ולצידה נכתב: "כל כך הרבה חרדל שכבר אין לזה טעם", כשהכוונה היא לצבור החרד"לי בציונות הדתית.

המודעה עוררה זעם רב במגזר הציוני דתי, אך בכחול לבן סירבו להתנצל על כך. ח"כ עפר שלח אמר אמש, "לא יודע מי עשה את זה, ראיתי את זה רק כשבנט הגיב. אני לא מבין איך זה עבר. אני לא מתעסק בענייני טוב טעם, אני פוליטיקאי. כשיש ציבור מסורתי גדול שמאס בזה שהאג'נדה שלו להיות שותף מלא בחיים הישראליים נחטפה על ידי מיעוט שעוסק בהדתה-זה ברור, ולדעתי זה יבוא לידי ביטוי בהצבעה שלהם".