Share on whatsapp

הפריימריז של הדמוקרטים באייווה: עיכוב בתוצאות בגלל תקלה טכנית

הפריימריז בדמוקרטים: עשרות אלפי תושבים התווכחו הלילה באסיפות בחירה באייווה, הראשונה להצביע בפריימריז לנשיאות, אבל התוצאות שכולן חיכו להן לא הגיעו. במפלגה הודו בתקלות וב"חוסר עקביות" במספרים. טראמפ: "כישלון מוחלט"
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

הדמוקרטים באייווה התכנסו הלילה (שלישי) באסיפות העיר לקראת בחירת המועמד שלהם להתמודדות מטעם המפלגה מול נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הבוחרים, שמילאו יותר מ-1,600 בתי ספר, מרכזים קהילתיים ומבני ציבור נוספים, צפויים להכריע בין 11 מועמדים דמוקרטים, ובראשם הסנאטור ברני סנדרס מוורמונט וסגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן, שנאבקו ראש בראש על צמרת סקרי דעת הקהל במדינה.

אולם, המפלגה הדמוקרטית באייווה מסרה הבוקר כי תוצאות ההצבעה מתעכבות בשל "בדיקות איכות" במהלך הליך הספירה. מנדי מקלור, מנהלת התקשורת של המפלגה באייווה, כתבה במייל שהופץ כי "היושרה של התוצאות היא בעלת חשיבות עליונה. חווינו עיכוב בתוצאות עקב בדיקות איכות וכן בשל העובדה שהמפלגה הדמוקרטית באייווה מדווחת על שלוש מערכות נתונים בפעם הראשונה".

אייווה, מדינה קטנה שרוב תושביה לבנים, היא המבחן הראשון של המתמודדים במרוץ הדמוקרטי לנשיאות, מרוץ שיתפרס על פני 50 מדינות ועוד כמה טריטוריות אמריקניות, וייגמר רק ביוני – אם כי המנצח עשוי להתברר כבר לפני כן. אחרי יותר משנה של קמפיין ויותר מ-800 מיליון דולר ששפכו המועמדים, הם מקווים להשיג באייווה הצלחה ראשונית שתעניק להם מומנטום להמשך הדרך.

סקרי דעת קהל שפרסמו הלילה רשתות הטלוויזיה האמריקניות הצביעו על כך ששיעור גבוה של אלו שהגיעו לאסיפות הבחירה מעדיפים מועמד שיכול להביס את הנשיא טראמפ על פני מועמד שעם עמדותיו הם מסכימים. לפי רשת NBC, מדובר בשני שלישים מהמצביעים באייווה, ונתון זה עשוי לסייע לביידן, שנחשב לבעל הסיכויים הטובים ביותר לנצח את טראמפ מבין המועמדים שנותרו במרוץ.

למרות זאת, דיווחים ראשוניים מהשטח הצביעו על כך שביידן לא הצליח לזכות בתמיכה שלה ציפה בחלק מהאסיפות. אולי כהיערכות לאפשרות של הפסד באייווה, ביידן ניסה הלילה להנמיך ציפיות לפני פרסום התוצאות. "שום דבר שיקרה היום לא יסיים את הקמפיין הזה", אמר ביידן ל-NBC מהאוטובוס שלקח אותו למוקדים השונים באייווה. "אני מעדיף ניצחון ברור, אל תבינו אותי לא נכון", הדגיש.

"הדמות של אמריקה נמצאת בקלפי", צייץ הלילה ג'ו ביידן. "אני לא מאמין שאנחנו העם האפל והכועס שמשתקף בציוצים של דונלד טראמפ – אנחנו כל כך טובים יותר ממי שהוא חושב שאנחנו". גם סנדרס הודה לתומכיו: "ימים אחרונים ונהדרים באייוה, עם הרבה חברים ותומכים שיודעים שיש לנו את הכוח להביא לצדק כלכלי, חברתי, גזעי וסביבתי".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן