98 אלף לרמטכ"ל ו-93 אלף למפכ"ל: נחשפו שיאני השכר בשירות המדינה

סקירה מעודכנת של משרד האוצר חושפת את המשכורות של עובדי המדינה השונים במגזר הציבורי במהלך שנת 2018: פחות מ-200,000 עובדים עולים לנו יותר מ-184 מיליארד שקל בהוצאות שכר. וכמה הרוויחו שי ניצן ואביחי מנדלבליט?
 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, פרסם היום (שלישי) את הדוח על הוצאות השכר בשירות המדינה ובמערכת הביטחון לשנת 2018. על פי הנתונים, הוצאות השכר של המדינה היא כמחצית מתקציבה השנתי – כ-184 מיליארד שקלים. 54% אחוזים מכך הם שכר ישיר, 17% שכר עקיף, כמו למורים שמקבלים את המשכורת מהרשויות המקומיות, אולם הכסף מגיע מהמדינה, ו-29% מהסכום הם מושפעי שכר, כלומר, רכיבים הצמודים לשכר ומושפעים ממנו, כגון סל הבריאות והשתתפות בגביית דמי ביטוח לאומי.

הדוח עוסק בעובדי משרדי הממשלה, בתי החולים הממשלתיים, מערכת החינוך הממשלתית ועובדי גופי הביטחון – עובדים המהווים כמחצית מעובדי המגזר הציבורי הרחב. בסך הכול, מדובר ב-197,991 עובדים המועסקים ב-178,760 משרות. הנתונים אינם כוללים את עובדי גופי הביטחון, שמספרם מסווג. היקף ההוצאה על שכרם עמד בשנה זו על 37.5 מיליארד שקלים, מתוכם כ-31 מיליארד שכר המשולם ישירות לעובדים ו-6.5 מיליארד עלות למעסיק.

את השכר הממוצע הגבוה ביותר למשרה מלאה בשנה שעברה הרוויחו במערכת הבריאות והוא עמד על 18,534 ש"ח בממוצע, כאלף שקלים יותר מבמערכת הביטחון, שם הרוויחו 17,627 ש"ח. במשרדי הממשלה השונים הרוויחו העובדים בממוצע 16,623 ש"ח ואילו מערכת החינוך נותרה הרבה מאחור, כששכר המורים הסתכם ב-12,846 ש"ח בלבד למשרה מלאה.

משכורות בקרב בכירים במערכת הביטחון מתחילות בכ-50 אלף שקלים בחודש, כאשר הרמטכ"ל משתכר בסכום של 98,135 שקלים בחודש, השכר של אלוף עומד על 67,738, ותת אלוף משתכר ב-55,996 שקלים. מפכ"ל מרוויח 93,091 שקלים בחודש, אדם בתפקיד ניצב 55,699 שקלים, ותת ניצב 50,263. נציב שירות בתי הסוהר משתכר ב-93,891 בחודש, וגונדר מרוויח 55,673 שקלים.

עוד עולה מהדו"ח כי הפורשים ממערכת הביטחון זכאים להטבת פנסיה תקציבית גדולה בהרבה מהפנסיה במגזר הציבורי. הסיבה העיקרית לכך היא גיל הפרישה המוקדם, המעמיד את סך תשלומי הקצבה שפורש ממערכת הביטחון צפוי לקבל על כארבעה מיליון שקל. פורשי צה"ל צפויים לקבל סכום שעשוי להגיע אף לשמונה מיליון שקל. זאת בעוד שעובדי מערכות הבריאות והחינוך צפויים לקבל שני מיליון שקל "בלבד".

שכרם הממוצע של הרופאים בעשירון העליון היה 102,321 שקלים, לעומת עובדי המנהל והמשק בעשירון העליון שהרוויחו 88,640 בחודש. פערי השכר בין העשירון העליון לתחתון במערכת הבריאות היו הגבוהים ביותר. שכרו של רוקח בעשירון העליון גבוהה פי שישה מזה של מקבילו בעשירון התחתון. כמו כן, שכר רופא בעשירון העליון גבוה פי 4.7 משל עמיתו בעשירון התחתון.

ב'ישראל היום' דווח כי מפי גורם במשרד האוצר, כי משכורתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עומדת על כ-75 אלף שקלים ושל שי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר, על כ-70 אלף שקלים בחודש. העשירון העליון במשרד המשפטים ובפרקליטויות משתכר בממוצע כ-76 אלף שקלים בחודש.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

6 תגובות

 1. אתם מבינים למה יש גירעון ואין כסף. אנשי השמנת אוכלים את העוגה. ואחר כך מאשימים את החרדים. במשכורת אחת שלו מתפרנסים 50 אברכים. צא וחשוב

 2. חחחחחח הבנתם למה חונקים אותנו במיסים, קנסות,ריביות..
  .
  ואני צריך להחזיק רולר ולצבוע את הבית כי אפילו ערבי תושב השטחים צריך לשלם את רשיון עבודה החודשי שלו ולכן הוא דורש יומית או בקבלנות את המחיר שהוא דורש.

 3. קצת פרופורציות.
  נכון שחלקם לא מצדיקים את השכר המופרז אבל רובם שווים את זה במגזר הפרטי יעשו הרבה יותר מי רצית שינהל את הבריאות ביטחון וכו' זה המחיר.

 4. לשפוי. אתה לא שפוי.
  מה השחיתות הזאת?
  מי הם המושחטים האמיתיים?
  מאין באה שחיתות?
  מהשלטונות. המשטרה והצבא. על חשבון מי?
  על חשבון התושבים.
  חיים במדינה עם גזירות של גויים ותושבים מסכנים מתענים עם משכורות רעב בשביל המושחטים האלה מהמשטרה והצבא. בושה. איכס ושקוצים.
  לא מתביישים אלה המושחטים. שהשם יעשה איתם את הדין.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו