Yonatan Sindel/Flash90

משרד החוץ נגד האיחוד האירופי: "מוזר שבחר להשתמש בשפה מאיימת"

משרד החוץ במתקפה על שר החוץ של האיחוד האירופי: "בחר להשתמש בשפה מאיימת כלפי ישראל שעות אחרי שקיים פגישות באיראן". ריבלין: "להתחיל מחדש משא ומתן ישיר". דיווח: מדינות אירופיות סיכלו הצהרה משותפת של האיחוד נגד תוכנית טראמפ
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

משרד החוץ תקף הערב (שלישי) בחריפות את דבריו של שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, נגד הכוונות הישראליות להחיל ריבונות: "העובדה שהנציג העליון של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, בחר להשתמש בשפה מאיימת כלפי ישראל, זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד ורק שעות אחרי שקיים פגישות באיראן, היא מצערת, בלשון המעטה, ומוזרה". דובר משרד החוץ ליאור חייט הוסיף כי, "בחירה בדרך התנהלות ובמדיניות אלו זו הדרך הטובה ביותר להבטיח כי התפקיד של האיחוד האירופאי בכל תהליך עתידי יהיה מינימלי".

ב'כאן חדשות' דווח כי כמה מדינות באיחוד האירופי סיכלו פרסום הצהרה משותפת של כלל 27 מדינות אירופה נגד תוכנית טראמפ. שר החוץ של האיחוד האירופי ז'וסף בורל, יזם הודעה משותפת לכלל מדינות האיחוד שתתקוף בחריפות את עסקת המאה, ותזהיר מפני השלכות אם ישראל תבצע מהלכי סיפוח . מכיוון שכמה ממדינות אירופה התנגדו לנוסח המוצע, בורל נאלץ להוציא היום הודעה מטעמו בלבד.

באיחוד מספיק שמדינה אחת מתנגדת כדי לבלום נוסח מוסכם, ואם נוסח ההודעה היה מאומץ על ידי 27 מדינות האיחוד – זו הייתה עמדתן הרשמית במוסדות בין-לאומיים. על פי הדיווח של עמיחי שטיין שמתבסס על גורמים המעורים בפרטים שלא ציינו כמה ואילו מדינות התנגדו לנוסח ההצהרה. דחיית נוסח ההודעה של שר החוץ של האיחוד על ידי חלק מהמדינות משמעותית בעיקר לאמירתו כי יהיו השלכות לסיפוח.

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום ביחס לתכנית השלום של הנשיא טראמפ ואמר כי, "כאשר אנו ממשיכים להתמודד עם האיומים מצד איראן וסביבתה כיום, כולל ארגוני הטרור בעזה, אנו מסתכלים גם על ההזדמנויות ואתגרי העתיד. החזון לשלום שהציג הנשיא טראמפ בשבוע שעבר, מכיר בצורך של ישראל לשמור על אחריות ביטחונית על כל האזורים שממערב לירדן".

במפגש עם כ-30 קצינים מצבא ארה"ב שמבקרים בישראל הוסיף הנשיא כי, "ישראל חייבת להיות מסוגלת תמיד להגן על עצמה ובכוחות עצמה. לעולם לא נתפשר על ביטחון אזרחינו, אני מאמין שחזון שלום עם שכנינו הפלסטינים הוא מציאותי כי לא נגזר עלינו לחיות יחד, נועדנו לחיות יחד ואני מקווה ששני הצדדים ינצלו את ההזדמנות הזו, להתחיל מחדש משא ומתן ישיר".

כזכור, שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, התייחס היום לתוכנית השלום של הנשיא טראמפ ואמר כי בארגון "מודאגים במיוחד מהצהרות ישראל על סיפוח חלקים בגדה המערבית". לדבריו: "יישום הצעדים לא יעבור ללא תגובה". בורל תקף את התוכנית ואמר כי יש בה "בעיות לא פתורות". הוא טען כי בעיות אלו חייבות להיפתר דרך משא ומתן בין שני הצדדים, עוד אמר על התוכנית ש"היא חורגת מההסכמים הבין-לאומיים הקבועים".

יו"ר העבודה-גשר-מרצ, ח"כ עמיר פרץ נפגש היום עם שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז׳ופרה ואמר לו, "הסכם שלום יושג רק במו״מ ישיר בין ירושלים ורמאללה. אנו מתנגדים לצעדים חד צדדים, ובעיקר לסיפוח חד צדדי. אלה צעדים שפוגעים בסיכוי לפתרון מדיני. נתניהו סיים את תפקידו, ואנחנו, העבודה גשר מרצ, נהיה המצפון החברתי והמצפן המדיני בממשלה הבאה בראשות בני גנץ".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

5 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו