מליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר / FLASH90     

ועדת הכנסת המליצה למליאה: להקים ועדה לעניין התפשטות מחלת הקורונה

ועדת הכנסת אישרה להקים ועדות זמניות לעניין התפשטות מחלת הקרונה, לעניין הרפורמה בחוק החינוך המיוחד והמוכר שאינו רשמי וועדה שתדון בטיפול כוחות ההצלה והחירום בזמן הסופה. כחול לבן וישראל ביתנו בעד, הליכוד והרשימה המשותפת החרימו
 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

ועדת הכנסת החליטה הערב להמליץ למליאת הכנסת להקים שלוש ועדות זמניות. הוועדה הראשונה לעניין התפשטות מחלת הקרונה, הוועדה השנייה לעניין הרפורמה בחוק החינוך המיוחד והמוכר שאינו רשמי, הוועדה השלישית תדון בטיפול כוחות ההצלה והחירום בזמן הסופה. בהצעה תמכו 10 חברי כנסת מכחול לבן וישראל ביתנו, חברי הכנסת של הליכוד והרשימה המשותפת החרימו את ההצבעה.

לא נקבעו ראשי ועדות וטרם הוחלט מי יהיו חברי הוועדות שיהיו על פי מפתח סיעתי. ההחלטה להקים את ההועדות הזמניות הללו, בנוסף לוועדות הזמניות הקיימות של חוץ וביטחון וכספים מגיעה בעקבות דרישת ישראל ביתנו וחברי כנסת נוספים, בהמשך לכך שהכנסת מושבתת מפעילות פרלמנטרית כבר למעלה משנה, מאז הוכרזו הבחירות הראשונות.

בכל אחת מהוועדות יהיו חברים 13 חברים. ההרכב הסיעתי של הוועדות יהיה כדלקמן: בכל אחת מהוועדות יהיו שלוש נציגי סיעת כחול לבן, שלוש נציגי סיעת הליכוד, ונציג אחד לסיעות ש"ס, ישראל ביתנו, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי. בוועדה על הקרונה יהיו נציג אחד גם מחד"ש, אגודת ישראל, והבית היהודי, בועדת החינוך המיוחד יהיו נציגים מתע"ל, אגודת ישראל, והבית היהודי, בוועדה על כוחות החירום יהיו נציגים מחד"ש, דגל התורה, והימין החדש.

יו"ר הוועדה ח"כ אבי ניסנקורן אמר בפתח כי, "לאחר שנה שהכנסת לא מתפקדת, בקשתי להקים ועדות קבועות. מחובתנו לפקח על עבודת הממשלה ולהראות לאזרחים שהפעילות בכנסת נמשכת. אנחנו צריכים לאזן בין האינטרס של מתן נציגות לכל סיעה בוועדה אף שאנו חודש לפני הבחירות מול האינטרס של קיום פיקוח על עבודת הממשלה אף שזה לתקופה קצרה".

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר כי, "הסמכות להקים ועדות זמניות, נולדה בחטא לאחר האישור שהוועדה המסדרת קיבלה להקים את ועדת הכנסת לעניין החסינות. בסופו של יום, מתבצע פה מחטף, אנחנו לא נשתתף בפארסה של ההצבעה הזו". ח"כ יואב קיש הוסיף כי "ברור שהקמת ועדות פחות מחודש לפני הבחירות, הוא אירוע תקדימי. יש פה מתח טבעי. אני מבין את המשמעות שהכנסת לא פעילה כבר שנה. אני מציע לעשות הפסקה בדיון מתוך מטרה להגיע להסכמות לפני ההצבעה".

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר כי המפלגה פנתה ליו"ר הוועדה בהצעה להקים ועדות קבועות. כסיעה השלישית בגודלה בכנסת, הרשימה המשותפת ביקשה לקבל את ראשות אחת הוועדות. כגון את ראשות ועדת הפנים לעניין המאבק באלימות ובפשיעה. "התנגדת להעניק לנו ראשות ועדה אחת. הסירוב שלך רע, מוזר, ומריח ריח רע. יש לי הערכה עם מי התייעצת ולכן נתנגד להצעה", אמר טיבי.

טיבי אמר בכעס שהוא מחרים את ההצבעה וסנט בניסנקורן "סגרתם דיל עם ישראל ביתנו. מה אנחנו עב"מים? אתה לא רואה אותנו? מחר תירצח אישה ערבית, מה תענה? ברצח הבא נזכיר לכם את ההחלטה הזו. אני פה הרבה שנים ואני ילמד אתכם פוליטיקה. העיקר שח"כ גנץ מסייר בישובים ערביים. אנחנו לא קבלני משנה שלכם".

ח"כ קארין אלהרר (כחול לבן) שאלה את היועמ"ש של הוועדה, כמה דיונים ניתן לקיים בתקופה הקצרה שנותרה לנו לפני הבחירות. היועמ"ש של הוועדה עו"ד ארבל אסטרחן השיבה ואמרה "לאחר שהמליאה תאשר את הקמתן של הוועדות, כל כינוס ועדה טעון אישור של ועדת ההסכמות. בכל מקרה, לאחר הבחירות הוועדות הזמניות לא מתכנסות.

בתום הדיון מסר ניסנקורן: "השיתוק הממשלתי שנכפה על ישראל בעקבות שלוש מערכות בחירות אליהן גרר אותנו הנאשם נתניהו פוגע בקידום נושאים רבים המשפיעים על חיי היום יום של כל אזרחית ואזרח. הערב הובילה סיעת כחול לבן, בשיתוף עם סיעת ישראל ביתנו, להקמה של שלוש ועדות זמניות בנושאים חשובים שלא ניתן לדחות את הטיפול בהם עד לאחר הבחירות. קיימים כמובן נושאים חשובים נוספים ונעשה מאמץ לטפל גם בהם, בהסכמה רחבה".

ח"כ צבי האוזר שביקש להקים ועדה מיוחדת להיערכות חירום לנגיף הקורונה אמר הערב: "פניתי לח"כ ניסנקורן בדרישה להקים ועדה מיוחדת לאור מצב החירום ברחבי העולם בעקבות התפרצות נכיף הקורונה. העובדה שעד כה לא הוקמה ועדה בכנסת שמפקחת בתוקף תפקידה הפרלמנטרי על הרשות המבצעת מהווה מחדל מתמשך. ועדת החירום בכנסת תוכל לפקח על היערכויות החירום בפעולה משולבת של משרדי הממשלה בנושאים כמו: כניסה לישראל והיערכות מערכת הבריאות בשעת חירום".

"ראש רח"ל (ראשות החירום הלאומית) התפטר בנובמבר, אנחנו כבר בחודש פברואר וטרם מונה ראש רח"ל. במידה והמגיפה אכן תגיע לישראל, אנחנו ניאלץ להתמודד עם הנושא ללא ראש רח"ל שזהו הגוף המרכזי שאמור להתמודד עם זה. אני קורא לכנסת לצאת בדרישה לממשלה למנות בדחיפות ראש רח"ל. אם הועדה לא תקום היום, אנחנו נישא במחיר של המחדל הזה", דברי האוזר.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו