Miriam Alster/Flash90

נתניהו לראשי העוטף: "קיימת אפשרות לפעולה נרחבת בעזה לפני הבחירות"

ראש הממשלה נפגש ראשי המועצות מרחבים ושדות נגב והצהיר בפניהם כי נעשים מאמצים רבים להביא את האזור לרגיעה ולבחירות אין משמעות מבחינתו בהיבט זה. לדברי ראשי הרשויות, נתניהו היה קשוב מאוד ושאל על השפעת הבלונים על חייהם

כתבות נוספות בנושא:

בנט לעולם: "אל תיכנעו לסחטנות הגרעינית של איראן" • צפו
החגיגות לחתן הערבי במנהרות: החשוד נעצר לחקירה פלילית • צפו
התרגיל של האופוזיציה: תתמוך בחוק האיכונים, אבל עם תנאי מביך
הסקר: "בנט וסער קיוו ל'אפטר שוק' - אך הם מתרסקים ונתניהו מתחזק"


תיעוד: רגע הפיצוץ של בלון נפץ שהשבוע באזור נתיב העשרה. צילום: ביטחון נתיב העשרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם ראשי המועצות מרחבים ושדות נגב, שי חג'ג' ותמיר עידאן, והצהיר בפניהם כי נעשים מאמצים רבים להביא את האזור לרגיעה – כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח, נתניהו הדגיש שעם זאת, צה"ל ערוך לפעולה נרחבת בעזה – גם לפני הבחירות. לדבריו, לבחירות אין משמעות מבחינתו בהיבט זה, ואם הירי יימשך – ייתכן שאותה פעולה תתבצע עוד לפניהן.

ב'כאן חדשות' דווח גם כן על הפגישה ונמסר כי ראשי הרשויות ביקשו את הפגישה עם ראש הממשלה, בעקבות המשך שיגור בלוני הנפץ לדרום. הם ביקשו להעביר את המסר שאין הבדל בין רקטה לבלון נפץ. לטענתם, ראש הממשלה היה קשוב מאוד בפגישה ושאל רבות על השפעת הבלונים על חייהם. גם שם דווח כי נתניהו אמר להם שקיימת אפשרות שצה"ל יקיים פעולה נרחבת ברצועת עזה עוד לפני הבחירות.

מפורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות נמסר כי, "אנו מבקשים להבהיר כי בניגוד לפרסומים, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש רק עם ראש מועצת מרחבים, שי חג'ג' וראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, ולא כפי שפורסם עם פורום ראשי רשויות עוטף עזה. אנו נמצאים בעיצומו של סבב הסלמה שכולל ירי יום יומי ועשרות מטעני נפץ ביום. אנחנו, יחד עם עשרות אלפי תושבי וילדי עוטף עזה ושדרות, מחכים שראש הממשלה יגיע אל אזורינו כדי לשמוע את קולות התושבים וכדי לקדם פתרון לשקט ארוך טווח".

"במקביל", הוסיפו יתר ראשי הרשויות הזועמים, "העברנו הבוקר לראש הממשלה את מסמך ההבנות עליו חתומות ועוד תחתומנה מפלגות מכל הקשת הפוליטית. במסמך מתחייבות המפלגות לקדם בהקדם את פיתוח רשויות ויישובי עוטף עזה ושדרות – בטחונית, דמוגרפית וכלכלית. אנחנו מצפים מראש הממשלה לחתום על המסמך בהקדם ומזמינים אותו לחתום עליו יחד איתנו בעוטף עזה".

מוקדם יותר הערב אותרו בלונים חשודים בשטח פתוח מחוץ ליישוב במועצת אשכול ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. חבלנים וכוחות משטרה טיפלו בבלונים עד להסרת הסיכון. בשעות הצהריים, בגן ילדים במושב אבן שמואל הסמוך לקרית גת, תועד בלון חשוד מעל הגן שגרם לבהלה. גם במועצה האזורית מרחבים ובאזור שדרות אותרו בלונים חשודים וחבלני המשטרה הוזעקו למקום.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון הודיע מוקדם יותר כי בתום התייעצויות ביטחוניות הוחלט על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה מ-15 לעשרה מיילים ימיים, החל מהשעה 16:00 ועד להודעה חדשה. זאת בעקבות המשך ירי הרקטות והפרחת בלוני התבערה מהרצועה לשטח מדינת ישראל. זאת בנוסף לעצירת הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ 500 היתרי כניסה לישראל עבור סוחרים עזתיים.

בהודעה מטעם המתפ"ש נמסר היום כי, "ההחלטה התקבלה לאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד רצועת עזה נגד אזרחי ישראל בשבועות האחרונים, אשר מהווים הפרה של הריבונות הישראלית. חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל.

כזכור, אזעקת צבע אדום נשמעה אמש בעיר נתיבות ובישוב שרשרת שבמערב הנגב. בנוסף, אזעקה נשמעה גם בישוב עלומים שבעוטף עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על התרעה, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל". הרקטות נחתו ככל הנראה בשטחים פתוחים בסמוך לישובים בהם נשמעו האזעקות. בעיריית נתיבות אמרו כי היו "שלושה שיגורים עם נפילות בשטחים פתוחים".

בתגובה תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. במהלך התקיפה הותקף אתר לייצור אמצעי לחימה המשמש את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס. "תקיפה זו פוגעת ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס", נמסר מדובר צה"ל. עוד נמסר כי, "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

בתוך כך, היום הסתיים תרגיל צבאי מטכ"לי נרחב אשר התקיים במהלך השבוע האחרון ודימה תרחיש לחימה במתאר רב-זירתי. התרגיל הוא חלק מתוכנית האימונים לשנת 2020 ונועד לשיפור הכשירות בהפעלת האש הרב-זירתית ושיפור הסנכרון והממשקים בין המפקדות והגורמים מפעילי האש בצה"ל.

במסגרת התרגיל, תורגלו מפקדות הגופים השונים בצה״ל בתכנון מטרות במספר זירות ובתרחישים שונים בדגש על שיתופי פעולה, תכנון רב-מערכי והפעלה בחירום. המערכת התקשובית ״מעגל האש״ מובצעה לראשונה במהלך האימון, מערכת אשר מאפשרת קישוריות רב זרועית ומהווה קפיצת מדרגה בקטלניות וביכולת התקיפה של צה״ל.

התרגיל התבצע בשיתוף פעולה עם אגף המבצעים, פיקוד הצפון, פיקוד הדרום, זרוע היבשה, האוויר והים, אגף המודיעין ואגף התקשוב וההגנה בסייבר. "קפיצת המדרגה המשמעותית שמקדם צה״ל במוכנות הרב-ממדית לתרחישים השונים נשענת במידה רבה על שיפור הקישוריות הרב-זרועית ועל מערכות מידע ודיגיטל מתקדמות", אמר ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אלוף ליאור כרמלי.

הכתבות המעניינות ביותר

שמחה פרידמן בסינגל חדש: "לוחות בהר"
כאשר ישא האומן את היונק: כ"ג שנים להסתלקות האדמו"ר רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל
פרחי ירושלים בסינגל לזכר אלי קיי הי"ד: הלב בוכה בשקט
המרדף של ארה"ב אחרי הסכם הגרעין עם איראן - יש סיכויי להצלחה?
ישי מאיר במשאפ חדש: "אש"
"ומירושלים ליבנה": שרידי מבנה מימי הסנהדרין נחשפו ביבנה • צפו
"אם אתם מאירים את שלי" תורמים לקופת הצדקה של גדולי ישראל וזוכים לישועה
בעקבות התבטאויותיו: המתמודד היהודי לנשיאות צרפת אריק זמור יורד בסקרים
מעמד מרגש: הרבי מפינסק קרלין הדליק נר ראשון למאות בנות 'בית לפליטות' • צפו
יחליפו את מסוקי היסעור: רכישת מסוקי התובלה לחיל האוויר אושרה בוועדה
מזקני חסידי בעלזא בירושלים: הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם לוי ז"ל
דיווח: אזרח חזר ארצה ממדינה אדומה ונמלט מבידוד במלונית
טיפים להימנע מנזילות ורטיבויות
המומחה מדרום אפריקה: "בקרוב יהיו 10,000 מאומתים באומיקרון ביום"
ספרי חסידות במחירים של פעם בשנה
היסטורי: בית המדרש הגדול בעולם יוצא בהגרלות חסרי תקדים וזה ההזדמנות שלך לזכות בהם!
נהג האוטובוס שבו נסעה חולת האומיקרון: "תחושה של חוסר רצינות"
משפט נתניהו: ניר חפץ חשף בבכי; "זו הסיבה שהפכתי לעד מדינה"
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שמענו עליך…..

עוד איזה מסכן מתוסכל

ביבי תן כבר בראש לכל המחבלים לא ישנים בישראל לא ישנו בעזה זה תפקיד של מנהיג נמאס העמלקים מספיק כבר תמות נפשנו עם פלשתיים

מדהים שאמרו שהוא היה קשוב

כבר אמר את אותם דברים בסבבים הקודמים (תרתי משמע).

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו