סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו, בעקבות תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור דמשק, שכוונה לכוחות צבא אסד ושל המיליציות האיראניות. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם: רוב הטילים פגעו ביעדם, בודדים יורטו

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, סאנא, דיווחה הלילה (בין רביעי לחמישי) כי מערכות ההגנה האוויריות במדינה פעלו נגד תקיפה ישראלית במערב דמשק, שבוצעה משמי רמת הגולן. עוד דווח כי מספר פיצוצים נשמעו באזור. הטלוויזיה הסורית דיווחה עוד כי חלק מהתקיפה בוצע משמי דרום לבנון. על פי דיווחים נוספים, התקיפה כוונה נגד יעדים של נשיא סוריה אסד ושל המיליציות האיראניות ורוב הטילים פגעו ביעדים.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם מסר כי התקיפה פגעה ביעדים של המשטר הסורי והמיליציות האיראניות במספר אזורים באזור דמשק. דווח על נפילה של כמות גדולה של טילים בבסיסים של המשטר הסורי והמיליציות האיראניות ועל שריפות שפרצו בבסיסי המשטר הסורי והמיליציות האיראניות באזור ג'מראיא, היכן שממוקם המכון למחקרים מדעיים.

לפי המרכז הסורי לזכויות אדם, ההפצצה פגעה באתרים של המיליציות האיראניות מחטיבה 91, בסביבת העיירה קסווה, בחטיבה 75 בסביבת הכפר אל-מקילביה מערבית לדמשק, בשדה התעופה הצבאי מאזה, ובמרכז למחקרים מדעיים בסביבת דמשק. במרכז הסורי הדגישו לפי הדיווח, כי מספר רב של טילים פגעו ביעדים ומערכות ההגנה הסוריות יירטו רק כמה מהטילים, אך לא את רובם.

מנגד, לפי הדיווח של סאנא מערכות ההגנה האוויריות הסוריות הצליחו ליירט את רוב הטילים לפני שפגעו ביעדים. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, שיושב בבריטניה, לא ייחס את התקיפה לישראל. כלי התקשורת הממלכתיים בסוריה דיווחו התקיפה ישראלית התרחשה באזורים אל-כיסווה, מרג' א-סולטאן וג'יסר בגדאד בפרברי דמשק, וגם בדרום אזרע בפרברי דרעא.

יצוין ששר הביטחון נפתלי בנט שוהה בוושינגטון ונפגש אתמול (רביעי) עם מזכיר ההגנה האמריקאי, מארק אספר, לפגישה ראשונה מאז נכנסו השניים לתפקידם. "השרים דנו בהרחבה באיומים האזוריים, ובראשם התוקפנות האיראנית, בדגש על ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית על אדמת סוריה. השר בנט הדגיש כי מדינת ישראל תפעל בתקיפות נגד פעולותיה של איראן וכי מדובר באינטרס מובהק בביטחון הלאומי של ישראל", נמסר מטעמו של בנט.