קרדיט: משרד ההגנה הסיני

בהלת הקורונה: מניין ההרוגים עלה ל–563; 20 נדבקים התגלו בספינה ביפן

משרד הבריאות הסיני מעדכנת ש - 28,018 כבר נדבקו בנגיף, 563 מתו. אלפים תקועים עדיין על ספינת התיירות ביפן, שבה התגלו כבר 20 חולים. הנוסעים כלואים בחרדים ללא אפשרות לצאת. במשרד הבריאות שוקלים להוציא אזהרת מסע גם לתאילנד

עשרה נוסעים נוספים הוכנסו לבידוד בספינת התיירות שעוגנת ביפן אחרי שהתגלה שהם חולים בנגיף הקורונה – כך אמרו היום (חמישי) הרשויות. זאת בזמן שמניין המתים מהווירוס בסין עלה ל-563, עם 3,000 מקרים חדשים.

מתוך 24,631 הנדבקים בנגיף, 24,405 נדבקו בתחומי סין. המדינות שבהן כמות הנדבקים היא הגבוהה ביותר מחוץ לסין הן סינגפור ותאילנד, שם דווח על 28 ו-25 שנדבקו בנגיף, בהתאמה. ביפן דווח על 22 נדבקים, בהונג קונג 21 ובדרום קוריאה 19. באוסטרליה נדבקו עד כה 13 בני אדם ובגרמניה דווח על 12.

לפי שעה, כמות בני האדם שהחלימו מהנגיף גבוהה מכמות הקורבנות שהוא גבה. דווח על 1,029 מקרי התאוששות, ו-494 מקרי מוות, רובם בתחומי סין. בהונג קונג ובפיליפינים אירעו שני מקרי המוות היחידים שמחוץ לסין. לפי דיווחים, ארגון הבריאות העולמי לא סומך על הנתונים שמגיעים מכמה מדינות במזרח, וחושש שהנתונים חמורים יותר.

על ספינת 'דיימונד פרינסס' של 'קרניבל' שוהים כ-3,700 נוסעים, בהם ישראלים, צפויים להיות מוחזקים בבידוד במשך כשבועיים. עד כה, התגלו 20 מקרים על הסיפון, שמצטרפים ל-20 מקרים נוסים ביפן. גיי קורטר בן 75 הנמצא על הספינה צוטט 'בוואלה' אומר, "אנחנו מקווים שממשלת ארצות הברית תשלח אמצעי תחבורה לאמריקנים שעל הסיפון, זה עדיף לנסוע בזמן שאנחנו בריאים ולהיות מטופלים בבתי חולים אמריקנים, אם נחלה".

נוסע בריטי שיתף בחשבון הפיסבוק שלו את ההרגשה על הספינה, הנוסע סיפר כי הם כלואים בחדרים ומרגישים כמו "בית כלא צף", בנוסף אמר כי איכות האוכל ירדה, אך הוא מעביר את זמנו בראיונות שהוא מעניק לכלל כלי התקשורת בעולם, הבריטי סיפר שבהיעדר אוויר צח, יש נוסעים שפיתחו שיעול מאוויר המזגנים ואז נתקפו בהלה שמדובר בתסמינים של נגיף הקורונה.

הדאגה מגילוי הנגיף בספינה התפשטה גם לנמלים שבהם עגנה לאורך הדרך, בין השאר באי הטרופי אוקינאווה ובטייוואן. נוסעים ירדו במקומות האלה לטיולי-יום. הנוסעים על האונייה צפויים להישאר בבידוד 14 יום, זמן הדגירה המרבי של הנגיף, כדי לוודא שלא נדבקו.

אמש דווח 'בחדשות 12' כי ארגון הבריאות העולמי מוטרד מדיווחים המגיעים בנוגע לנתונים על היקף החולים והנדבקים במחלה ברחבי העולם והעלייה בהיקף המתים ממנה. הארגון מודאג במיוחד מנתוני גורמי הבריאות במדינות עולם שלישי ,בעיקר מדינות הקרובות לסין שהייתה המוקד להתפרצות המחלה.

נכון לרגע זה, הארגון חושש בעיקר מהעלייה במניין החולים בתאילנד, שם מספר הנדבקים הוא הגבוה ביותר מחוץ לסין ועומד על 25 חולים. הארגון הביע פקפוק ביכולות של רשויות הבריאות והרפואה התאילנדיות וכן יכולתן להתמודד עם התפרצות המחלה בקנה מידה גדול יותר.

5 תגובות

תפסיקו כבר עם הפרסומות המעצבנות!!! יש גבול לזה! לא יתכן באמצע צפיה קופץ פרסומת.לו הייתי יודעת שכך לא היתי קונה הדרן.3 פלא פונים קנינו .חבל על הכסף

העיקר המעשה .הגיע הזמן מימי אתם חוששים.עד מתי שועלים ילכו בה.הבא להורגך השכם…..

משרד הבריאות הסיני מעדכנת ש…
איך משרד זכר מעדכנת בנקבה???
די לזלזול באינטלגנצייה של הקוראים!

"לפי שעה, כמות בני האדם שהחלימו מהנגיף גבוהה מכמות הקורבנות שהוא גבה."

נדמה לי שממחלות "מתים" ולא "נהרגים". יש אפילו פסוק "ויהיו המתים במגיפה…".

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו